تاریخ: ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ ، ساعت ۲۲:۴۳
بازدید: ۱۸۶
کد خبر: ۹۲۷۱۸
سرویس خبر : انرژی

افت قیمت نفت بودجه فعالیت‌های اکتشافی برزیل را کاهش دهد

می متالز - موسسه مشاوره وودمکنزی اعلام کرد که سقوط قیمت نفت می‌تواند ۲۰ درصد از بودجه فعالیت‌های اکتشافی برزیل را کاهش دهد.
افت قیمت نفت بودجه فعالیت‌های اکتشافی برزیل را کاهش دهد

به گزارش می متالز، متخصصان موسسه مشاوره وود مکنزی اعلام کردند که سقوط اخیر قیمت نفت می‌تواند ۳۰۰ تا ۶۰۰ میلیون دلار از بودجه اکتشاف سال ۲۰۲۰  برزیل را که به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین فعالان عرصه فراساحل در جهان ظاهر شده است، بکاهد.

پیش از سقوط قیمت نفت به دلیل ناکامی مذاکرات سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) با متحدانش در اوایل ماه مارس، این موسسه مشاوره پیش‌بینی کرده بود با حضور عمده شرکت‌های پتروبراس برزیل، شل و اکینور نروژ، حدود ۳ میلیارد دلار در فعالیت‌های اکتشافی برزیل سرمایه‌گذاری شود.

شرکت ملی نفت برزیل (پتروبراس) اعلام کرده بود که قصد دارد به‌تنهایی به‌طور میانگین ۲.۳ میلیارد دلار در سال برای اکتشاف‌ها در بازه زمانی ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۴ میلادی سرمایه‌گذاری کند.

این در حالی است که وود مکنزی پیش‌بینی می‌کند امسال در صورت باقی ماندن قیمت نفت خام در محدوده ۳۵ دلار برای هر بشکه، بودجه‌های اکتشاف حدود ۲۰ درصد کاهش خواهد یافت.

مارسلو دی آسیس، مدیر تحقیقات بالادستی آمریکای جنوبی این شرکت، روز جمعه گفت: فکر می‌کنم همه در حال ارزیابی روش‌های ممکن برای پس‌انداز پول هستند.

عناوین برگزیده