تاریخ: ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۵:۴۸
بازدید: ۸۴
کد خبر: ۹۲۷۳۶

میدان نفتی بزرگ عراق تعطیل شد

می متالز - شرکت مالزیایی پتروناس، اپراتور میدان نفتی در جنوب عراق کارکنان خود را از این منطقه بیرون کشیده است تا از آنها در برابر شیوع ویروس کرونا محافظت کند.
میدان نفتی بزرگ عراق تعطیل شد

به گزارش می متالز، شرکت پتروناس کارکنان خود را از یک میدان نفتی در عراق خارج کرده تا از آنها در برابر شیوع ویروس کرونا محافظت کند. به این ترتیب عراق مجبور می‌شود تولید در این میدان نفتی با ظرفیت ۹۵ هزار بشکه در روز را متوقف کند.

شرکت مالزیایی پتروناس، اپراتور میدان نفتی غراف در جنوب عراق کارکنان خود را از این منطقه بیرون کشیده است ولی به گفته مقامات عربستان، این اقدام بدون مشورت با مقامات محلی در غراف صورت گرفته است.

مقامات این میدان نفتی در عراق مجبور شدند تولید را متوقف کنند چون هیچ هشداری به آنها در مورد تخلیه کارکنان پتروناس داده نشده بود.

ویروس کرونا عملکرد شرکت‌ها از جمله شرکت‌های نفت را مختل کرده است چون این شرکت‌ها سعی می‌کنند از کارکنانشان در برابر گسترش این ویروس محافظت کنند. شرکت های بزرگ نفتی در آمریکا از کارمندان دفتری خود خواسته اند دورکاری کنند و کسانی را که مجبورند در محل کار حاضر شوند هر روز چک میکنند. اکسون، بریتیش پترولیوم، کیندر مورگان و شل از جمله شرکت‌هایی هستند که از کارمندان دفتری خود خواسته اند در خانه کار کنند.

عناوین برگزیده