تاریخ: ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ ، ساعت ۲۱:۴۳
بازدید: ۱۶۷
کد خبر: ۹۲۸۵۱

تفاهم‌نامه احداث راه‌آهن برقی اصفهان - اهواز با گروه مپنا امضا شد

می متالز - تفاهم‌نامه احداث راه‌آهن دو خطه برقی اصفهان – اهواز، به طول 510 کیلومتر امضا شد. بخش بسیاری از مسیر این راه‌آهن از مناطق کوهستانی عبور خواهد کرد.
تفاهم‌نامه احداث راه‌آهن برقی اصفهان - اهواز با گروه مپنا امضا شد

به گزارش می متالز، تفاهم‌نامه احداث راه‌آهن برقی اصفهان – اهواز، توسط "عباس علی‌آبادی" به نمایندگی گروه مپنا و "خیراله خادمی" به نمایندگی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور امضا شد. این تفاهم‌نامه را "محمد اسلامی" وزیر راه و شهرسازی نیز امضا و به تایید رساند.

بر اساس مفاد تفاهم‌نامه، گروه مپنا مسوول اجرای کامل پروژه به صورت مهندسی - تدارک و ساخت - نصب و اجرا (EPC) و نیز تأمین مالی پروژه از طریق فاینانس خارجی و منابع مالی داخلی است. هزینه احداث این پروژه به عنوان یکی از طرح‌‌های اولویت‌دار و محورهای استراتژیک حمل و نقل ریلی کشور، حدود سه میلیارد یورو برآورد شده است. 

"انتقال 40 درصد بارهای عبوری و 50 درصد مسافران منطقه از جاده به راه‌آهن، تقویت ارتباط استراتژیک شمال - جنوب کشور و کاهش تقاضای حمل بار در محور گلوگاهی درود – اندیمشک، ارتقای ایمنی و کاهش تصادفات جاده‌ای منطقه با کاهش تردد وسایل نقلیه سنگین جاده‌ای، توسعه اقتصادی منطقه و ایجاد اشتغال، توسعه صنعت فولاد استان خوزستان با حمل ارزان و سریع سنگ آهن از معادن مستقر در مرکز کشور و کاهش مصرف انرژی و آلودگی هوای منطقه" از جکله اهداف کلیدی و منافع ملی احداث راه‌آهن دو خطه برقی اصفهان – اهواز محسوب می‌شود.

منبع: تین نیوز
عناوین برگزیده