تاریخ: ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۴:۰۰
بازدید: ۱۰۴
کد خبر: ۹۲۹۳۶
گمرک ایران اعلام کرد:

نخستین محموله ماسک از چین وارد کشور شد | ورود ۲۳ میلیون ماسک

می متالز - طبق آنچه گمرک جمهوری اسلامی اعلام کرده است این محموله شامل ۲۰ میلیون ماسک سه لایه، سه میلیون ماسک n۹۵ و ۱۰ هزار تب‌سنج و دو میلیون گان محافظ پزشکی است.
نخستین محموله ماسک از چین وارد کشور شد | ورود ۲۳ میلیون ماسک

به گزارش می متااز، طبق آنچه گمرک جمهوری اسلامی اعلام کرده است این محموله شامل ۲۰ میلیون ماسک سه لایه، سه میلیون ماسک n۹۵ و ۱۰ هزار تب‌سنج و دو میلیون گان محافظ پزشکی است.

همچنین بر اساس آنچه به گمرک ابلاغ شده، مقرر شده کالاهای مورد نیاز ۲۰ واحد تولیدکننده ماسک در کشور بدون نوبت و در اسرع وقت، تشریفات گمرکی‌شان انجام و از گمرک ترخیص شوند.

با توجه به تأکید بر هماهنگی و همکاری کلیه دستگاه‌ها و سازمان‌های مرتبط به منظور پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا و فراهم کردن امکان تولید ماسک تنفسی توسط واحدهای تولیدی با حداکثر ظرفیت برای تأمین نیاز سیستم درمانی کشور، به گمرکات ابلاغ شده که ضمن احراز مالکیت کالاهای وارده توسط ۲۰ مرکز تولیدی که اسامی آن به گمرک ابلاغ شده، مواد اولیه و قطعات و ماشین‌آلات خط تولید به صورت خارج از نوبت و ترخیص با حداقل اسناد و بدون هیچ گونه ایستایی و مشکل انجام شود.

همچنین مقرر شده در صورت راه‌اندازی واحدهای جدید یا تغییر در خطوط فعلی تولید ماسک تنفسی، فهرست تکمیلی واحدهای تولیدکننده مجددا ارسال شود.

عناوین برگزیده