تاریخ: ۰۷ آبان ۱۳۹۹ ، ساعت ۱۴:۰۱
کد خبر: ۱۳۹۵۹۸
استاندار زنجان:
می متالز - حقیقی به نقشه راه استان و پروژه های اجرایی آن اشاره کرد و گفت: در دی ماه سال جاری بزرگترین کارخانه ذوب کشور در زنجان افتتاح می شود.
بزرگترین کارخانه ذوب کشور در زنجان افتتاح می شود

به گزارش می متالز، استاندار زنجان در جلسه شورای مهارت استان زنجان با اشاره به لازمهعملیاتی شدن پیشنهادات معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در زنجان  گفت: ر‌اه اندازی کارگاه‌های ماسک به پیشنهاد معاون وزیر برای حل مشکل کشور در زمان کرونا بود.

فتح‌الله حقیقی به آماده سازی سند توسعه روستاها و سند آمایش سرزمین استان اشاره کرد و گفت: کمیته سند توسعه مهارت استان نیز تشکیل خواهد شد.

وی به نقشه راه استان و پروژه های اجرایی آن اشاره کرد و گفت: در دی ماه سال جاری بزرگترین کارخانه ذوب کشور در زنجان افتتاح می شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان زنجان نیز از فعالیت ۱۱۶ کارگاه ثابت شهری، ۳۰۵ کارگاه روستایی و عشایر  و ۱۳ مرکز ثابت در استان زنجان خبر داد و گفت: ۱۸۲ کارگاه مهارتی در بخش غیردولتی فعال است.

محمدرضا انصاری با بیان اینکه اسناد بالادستی مطلوبی برای توسعه آموزش‌های مهارتی وجود دارد، گفت: رویکرد باید به سمت توسعه مشاغل خانگی و  بازارسازی برای جمعیت غیرفعال باشد.

این مقام مسوول به انعقاد ۵۹ فقره تفاهم‌نامه با دستگاه‌های اجرایی برای توسعه مهارت در استان اشاره کرد و گفت: تفاهم نامه‌ای نیز در شهرستان ایجرود برای کاهش آسیب‌های اجتماعی  در راستای برگزاری دوره‌های آموزشی منعقد شد.

به گفته وی، ۸ میلیون ماسک توسط فنی‌و‌حرفه‌ای استان زنجان تولید و فعالیت‌ها ادامه دارد که این کارگاه‌ها با کمک هلال احمر استان و گروه‌های جهادی فعال شد.

عناوین برگزیده