تاریخ: ۰۷ آبان ۱۳۹۹ ، ساعت ۲۲:۵۶
کد خبر: ۱۳۹۶۰۶
استاندار:
می متالز - استاندار همدان با تاکید بر خواسته رییس جمهوری درباره توسعه و بهره‌برداری معادن گفت: ۲۰ معدن استان که راکد بود فعال شده و به چرخه تولید و اشتغال بازگشته است.
۲۰ معدن راکد همدان به چرخه تولید بازگشت

به گزارش می متالز، سیدسعید شاهرخی شامگاه چهارشنبه در جلسه اعضای شورای معادن اظهار داشت: سال گذشته ۱۱ معدن غیرفعال و در ۶ ماه نخست امسال هم ۹ معدن مشغول استخراج و اکتشاف شده و به جمع واحدهای فعال استان اضافه شدند.  

او گفت: بی‌تردید بازگشت معادن راکد در افزایش اشتغال و تولید این منطقه بسیار اثر گذار است و روند بازآفرینی و تقویت معادن غیرفعال با جدیت ادامه دارد.  

استاندار همدان خاطرنشان کرد: از ۲۸۰ معدن استان ۱۵۸ معدن در حال کار و تلاش هستند و ۱۲۲ معدن به دلایل گوناگون در حال حاضر غیرفعال هستند که پالایش و ارزیابی آن‌ها برای فعال‌سازی در اولویت قرار گرفته است.  

وی به کوشش و تکاپوی مسوولان برای رونق تولید و اشتغال افزود: در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به صورت تخصصی با حضور روسای اداره‌ها و بانکها به مشکلات صنایع و واحدهای تولیدی رسیدگی و گره گشایی می‌شوند.

شاهرخی روسای دستگاه‌های اجرایی را به حمایت بی‌چون و چرا از واحدهای تولیدی توصیه کرد و از آن‌ها خواست با دیدگاه فرابخشی برای برداشتن موانع پیش روی معادن اقدام کنند.  

استاندار همدان به منابع طبیعی، محیط زیست، راه و شهرسازی و میراث فرهنگی تاکید کرد: دستور رییس جمهوری برای فعال‌سازی معادن راکد در راس امور قرار داده و در پنج ماه باقی مانده از فصل عمرانی آهنگ راه‌اندازی معادن را شتاب بدهند.  

او با بیان اینکه هم اینک جنگ اقتصادی را تجربه می‌کنیم یادآوری کرد: در شرایطی که بخش تولید با مشکلات گوناگون مواجه است ما باید سپر و مانع آسیب دیدن تولیدکنندگان باشیم و برای دفاع از حقوق آن‌ها بکوشیم. 

از ۶۷ نوع ماده معدنی کشور ۳۰ نوع در معادن همدان استخراج و فرآوری می‌شود.

عناوین برگزیده