تاریخ: ۱۰ دی ۱۳۹۹ ، ساعت ۲۰:۳۵
کد خبر: ۱۵۲۳۰۹
رییس سازمان صمت استان کرمان اعلام کرد:
می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: امسال تاکنون دو پروژه اقتصاد مقاومتی در حوزه صنعت و معدن بهره برداری شده و چهار پروژه آماده افتتاح است و میزان سرمایه گذاری پروژه های امسال 67 هزار میلیارد تومان است.
سرمایه گذاری 67 هزار میلیارد تومانی در پروژه های اقتصاد مقاومتی استان کرمان

به گزارش می متالز، "مهدی حسینی نژاد" امشب 10 دی ماه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان اظهار کرد: سهم صنعت و معدن در اقتصاد استان به 44.2 درصد رسیده و استان کرمان به سمت صنعتی شدن می رود.

وی افزود: بیش از 160 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در تکمیل زنجیره ارزش افزوده پروژه های صنعت و معدن استان از سال 97 تاکنون انجام شده که در پروژه های اقتصاد مقاومتی لحاظ شده تا مشکلات رفع شود.

حسینی نژاد تصریح کرد: در سال 97 تعداد هفت پروژه اقتصاد مقاومتی و سال گذشته شش پروژه افتتاح شد و امسال تاکنون دو پروژه بهره برداری و چهار پروژه آماده افتتاح است و میزان سرمایه گذاری پروژه های امسال 67 هزار میلیارد تومان است.

وی بیان کرد: طرح توسعه مس خاتون آباد و کارخانه اسید خاتون آباد امسال افتتاح شد و فولاد زرند ایرانیان، گندله 5 میلیون تنی گل گهر و ... آماده بهره برداری است.

رییس سازمان صمت شمال استان کرمان با اشاره به درصد پیشرفت فیزیکی و میزان تحقق پروژه های اقتصاد مقاومتی سازمان عنوان کرد: متوسط پیشرفت چند پروژه اصلی و پیشران 47.6 درصد است.

وی با اشاره به مشکلات پروژه های اقتصاد مقاومتی حوزه صنعت و معدن اظهار کرد: برای رفع مشکل پتروشیمی های فجر کرمان و بافت در حال پیگیری هستیم.

حسینی نژاد با اشاره به لزوم کمک به طرح توسعه لاستیک بارز تصریح کرد: زیرساخت ها آماده است و باید سیستم بانکی در تامین منابع مالی کمک کند که می توانیم با نصف سرمایه گذاری، به هدف طرح برسیم.

"مصطفی عسکری پور" نماینده معین اقتصادی بخش گلباف نیز در این جلسه اظهار کرد: ما در بانک رسالت شبکه توسعه اجتماعی رسالت را داریم که اصل کار مردم و کانون های همیاری اجتماعی است و الگوی ما در همه کشور قابلیت اجرا دارد.

وی با اشاره به فعالیت بانک رسالت در گلباف به عنوان معین توسعه عنوان کرد: در حال حاضر جوانان متقاضی شغل در گلباف کم شده اند و مشاغل خرد و خانگی را دنبال می کنیم که مورد تاکید استاندار است.

عسکری با اشاره به سامانه پشتیبانی طراحی محصول تا فروش و خدمات پس از فروش تصریح کرد: بیش از 1000 میلیارد تومان برای پلت فرم ها هزینه کرده ایم که سه مولفه همیاری اجتماعی، قرض الحسنه و کارآفرینی اجتماعی را با هم پیش می بریم.

به گزارش ایسنا، در این جلسه توسط نماینده معین اقتصادی بخش راین نیز گزارش عملکردی ارائه شد.