تاریخ: ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ ، ساعت ۱۲:۰۶
کد خبر: ۱۶۱۶۹۰
می متالز - قیمت جهانی هر اونس طلا امروز (دوشنبه 27 بهمن‌ماه) با 0.10 درصد کاهش به 1825دلار و 97 سنت رسید.
قیمت جهانی طلا با ۰.۱۰ درصد رشد به ۱۸۲۵ دلار رسید

به گزارش می متالز، به نقل از رویترز درحالی‌که به دنبال افزایش امیدها به تصویب بسته محرک مالی دولت آمریکا ارزش دلار در برابر ارزهای رقیب تضعیف شده است، قیمت طلا روز دوشنبه شاهد اندکی افزایش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۰ درصد رشد به ۱۸۲۵ دلار و ۹۷ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه آوریل نیز با ۰.۱۶ درصد رشد به ۱۸۲۶ دلار و ۲۰ سنت رسید.

قیمت فلز پلاتین هم امروز با ۲.۱۴ درصد رشد به ۱۲۸۳ دلار و ۲۵ سنت رسید و بالاترین رقم بیش از ۶ سال گذشته را تجربه کرد. کاهش محدودیت‌های قرنطینه‌ای و احتمال افزایش تقاضا برای خرید خودرو سبب بالارفتن قیمت پلاتین شده است. این فلز گران‌بها در ساخت سیستم‌های کاهش میزان آلایندگی خودروها استفاده فراوانی دارد.

انتظارات تورمی در آمریکا با اندکی افزایش به بالاترین رقم در طی ۶ سال گذشته رسیده است. بالارفتن انتظارات تورمی سبب افزایش اشتها برای خرید طلا می‌شود.

جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا روز جمعه با گروهی از مقامات محلی از هر دو حزب مطرح آمریکا جلسه گذاشت و تلاش کرد تا کنگره را به سمت تصویب بسته محرک مالی ۱.۹ تریلیون دلاری‌اش سوق دهد.

جانت یلن، وزیر خزانه‌داری امریکا روز جمعه از وزرای دارایی کشورهای عضو گروه ۷ خواست تا با اقدامات محرک مالی گسترده به ترمیم اقتصاد جهانی و خروج از بحران ناشی از شیوع کرونا کمک کنند.

امروز نرخ برابری ارزش دلار در برابر یورو و پوند انگلیس شاهد کاهش بود و سبب ارزان‌تر شدن طلا برای خریدارانی شد که با ارزهای غیر دلاری خرید می‌کنند.

عناوین برگزیده