تاریخ: ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ ، ساعت ۱۱:۲۰
کد خبر: ۲۰۱۴۹۷
‌می‌متالز - معاون وزیر کشور و رییس سازمان مدیریت بحران از اجباری شدن بیمه مسکن خبر داد و گفت: تمام مالکان ساختمان‌ها در سراسر کشور از ابتدای فروردین سال آینده مکلف به بیمه اجباری ساختمان مسکونی خود هستند.

به گزارش می‌متالز، اسماعیل نجار روز سه‌شنبه در نشست مدیریت بحران استان ایلام اظهار کرد: مالکان باید از طریق فیش‌های برق که به اسم آنهاست از طریق موسسه‌های بیمه‌گر ملک خود را بیمه کنند.

وی افزود: قانون بیمه اجباری ساختمان‌های مسکونی توسط مجلس به تصویب رسید و در صورت بروز هرگونه خسارتی بیمه‌ها موظف به پرداخت خسارت به مالکان ابنیه آسیب دیده هستند.

معاون وزیر کشور تاکید کرد: طبق مصوبه قانون سه گروه مددجویان کمیته امداد، بهزیستی و نیازمندانی که تحت پوشش نهاد‌های حمایتی نیستند، اما تنگدستی و اعصار آن‌ها اثبات شده باشد، معاف از پرداخت حق بیمه هستند و دولت حق بیمه ان‌ها را پرداخت می‌کند.

نجار یادآور شد: مقاوم سازی ساختمان‌ها و کاهش بار مالی و هزینه‌های دولت از اولویت‌های مسوولان است.

وی اضافه کرد: دستگاه‌های مشمول ماده ۲ مکلف به طراحی پیشنهادات در زمینه راه‌های پیشگیری از حوادثی، چون سیل و زلزله بودند و دولت با جمع آوری این پیشنهادات بهترین و جامع‌ترین موارد عملی را برای اجرا به استان‌ها و دستگاه‌ها ابلاغ می‌کند.

رئیس‌ سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه نهاد‌ها و دستگاه‌های مختلف در زمان بروز حوادث عملکرد قابل قبولی در خدمات رسانی به حادثه دیدگان داشته اند، ادامه داد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ساختمان‌هایی متناسب با استاندارد‌ها و مقاوم به حوادث طبیعی را احداث کرده است.

نجار به وضعیت استان ایلام هم اشاره کرد و اظهار کرد: احداث طرح‌های آبخیزداری، آبخوان‌داری و نهال کاری در استان ایلام باعث شده است که سیلاب‌ها و روان آب‌ها مدیریت و مهار شود.

وی افزود: اگر طرح‌های منابع طبیعی و آبخیزداری با مشارکت مردم و اقتصادی شود، زمینه حفظ و احیای عرصه‌های طبیعی توسط خود مردم فراهم می‌شود.

معاون وزیر کشور ادامه داد: ایلام پیشروترین استان کشور در حوزه ایجاد طرح‌های آبخیزداری و جنگل کاری با ایده‌های نوین و موفق است که باید این طرح‌های کاربردی در دیگر استان‌های کشور اشاعه داده شود.

اسماعیل نجار صبح امروز از مسیر زمینی حمیل و از طریق کرمانشاه وارد استان ایلام شده است و برنامه‌های دیدار با نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، بازدید از روستای چم شیر عرب رودبار واقع در شهرستان سیروان و افتتاح مسکن‌های ساکنان این روستا و بازدید از نهالستان‌های مهران و درختکاری را در سفر یک روزه وی به استان ایلام گنجانده شده است.

منبع: بورس امروز

عناوین برگزیده