تاریخ: ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ ، ساعت ۲۲:۱۲
بازدید: ۱۸۶
کد خبر: ۲۰۲۴۶۰

مراقب کلاهبرداری‌ها باشید

‌می‌متالز - بانک ملی ایران از مشتریان و کاربران سامانه‌های اینترنتی خود خواست نسبت به کلاهبرداری‌های تلفنی و آنلاین احتمالی هوشیار باشند و از افشای هرگونه اطلاعات بانکی شان به عناوین مختلف اجتناب کنند.

به گزارش می‌متالز، طی چند روز اخیر تماس‌های تلفنی کلاهبرداران با مشتریان بانک مبنی بر برنده شدن آن‌ها در سفر عتبات عالیات، همراه اول و ... افزایش داشته است.
کلاهبرداران پس از تماس تلفنی، ابتدا یک مصاحبه ساختگی با یکی از مسوولان صدا و سیما، وزارت ارتباطات و... ترتیب داده و سپس عنوان می‌کنند واریز جایزه باید در دو مرحله باشد. بدین ترتیب اطلاعاتی نظیر کد ملی، تاریخ تولد و... را دریافت و در نهایت با ثبت نام در سامانه بام، نسبت به انتقال وجه از حساب افراد اقدام می‌کنند.
مشتریان ارجمند باید توجه داشته باشند تماس‌های تلفنی نامعتبر یا پیام‌های ارسالی مشکوک در فضای مجازی با عناوینی، چون پرداخت هدیه، برنده شدن جایزه، تماس از طرف برنامه‌های صداوسیما و اعلام برنده شدن افراد و ... می‌تواند دام کلاهبرداران برای برداشت‌های مکرر از حساب بانکی آن‌ها باشد.
بانک ملی ایران ضمن هشدار مجدد در این باره، از همه کاربران سامانه‌های این بانک خواست از پاسخگویی به خواسته‌های افراد مشکوک و ارایه هرگونه اطلاعات هویتی و بانکی به صورت تلفنی خودداری کرده و در صورت لزوم آن را با پلیس در میان بگذارند.

منبع: بانک ملی ایران

عناوین برگزیده