تاریخ: ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ ، ساعت ۲۲:۵۷
کد خبر: ۲۰۲۴۷۲
‌می‌متالز - با انفجار نرخ ارز‌های مجازی، بسیاری از شرکت‌ها درصدد استفاده از این فرصت بوده و دستگاه عابر بانک بیت کوین را ساخته و نصب کردند.

به گزارش می‌متالز، با عبور قیمت بیت کوین از ۵۰ و ۵۵ هزار دلار و رکودزنی آن در ۶۱ هزار دلار، شرکت‌هایی نظیر کوین فلیپ و کوین کلود هزاران دستگاه عابر بانک را در سطح ایالت‌هایی نظیر نیویورک و مونتانا نصب کرده‌اند.

مارک شویکت، بنیانگذار شرکت کواد کوین، در این باره می‌گوید: فرض را بر این است که تقاضا برای بیت کوین وجود دارد و مردم می‌خواهند هر جا که هستند خرید کنند.

مدیرعامل این شرکت طی سفری یک هفته‌ای موفق شده تا عابر بانک‌های شرکت خود را در چند نقطه از جمله پمپ بنزین‌های مونتانا نصب کند.

بنا به اعلام وبگاه HOWMANYBITCOINATMS تا پایان ماه ژانویه مجموعا بیش از ۲۸ هزار دستگاه عابر بانک بیت کوین و ارز‌های مجازی در سراسر آمریکا نصب شده اند که حداقل ۱۰ هزار دستگاه فقط در ۵ ماه قبل از ژانویه بوده است.

براساس گزارش‌های دریافت شده، کاربران نیز به دلایل مختلف ترجیح می‌دهند، از دستگاه‌های عابر بانک یا‌ای تی ام استفاده کنند، زیرا تعدادی از کاربران می‌خواهند ناشناس بمانند؛ برخی دیگر نیز ترجیح می‌دهند که با یک دستگاه فیزیکی برای مبادله کار کنند، و اشخاصی نیز هستند که حساب بانکی ندارند، گروهی دیگر نیز به دنبال دریافت پول نقدبوده و یا می‌خواهند؛ بیت کوین‌های خود را به خارج از آمریکا حواله کنند.

منبع: اگزیم نیوز