تاریخ: ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ ، ساعت ۱۹:۴۲
کد خبر: ۲۰۲۸۷۷
در نظارت میدانی رئیس مجلس از استان کردستان صورت گرفت؛
‌می‌متالز - رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه سفر خود به استان کردستان، از طرح زنجیره فولاد بیجار بازدید و از نزدیک با کارگران این مجموعه دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش می‌متالز، دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس در ادامه سفر نظارتی خود در استان کردستان وارد منطقه کُرانی شهرستان بیجار شد و از چرخه تولید زنجیره فولاد بازدید به عمل آورد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در نظارت میدانی خود از بخش‌های مختلف مربوط به زنجیره فولاد بازدید به عمل آورد و با کارگران این مجموعه از نزدیک گفتگو کرد تا در جریان مسائل و مشکلات آنان قرار گیرد.

سابقه طرح احداث زنجیره فولاد در استان کردستان مربوط به خردادماه سال ۹۴ بوده که مقرر شد، زنجیره فولاد با ظرفیت ۲.۵ میلیون تن کنسانتره ۲.۵ میلیون تن گندله، ۱.۶ میلیون تن آهن اسفنجی و ۱.۵ میلیون تن ذوب و ریخته گری به منظور تولید ۱.۵ تن ورق سیاه؛ نورد گرم فولادی در کردستان اجرایی و هزاران اشتغال زایی ایجاد شود که پس از مصوبات و انجام برآیند اولیه، وزیر وقت صمت در اقدامی قابل تامل و سوال برانگیز احداث ۲ واحد آهن اسفنجی ۸۰۰ هزار تنی به طور جداگانه در شهرستان‌های بیجار و قروه را صادر کرد، اما سال هاست که بلاتکلیف مانده است.

در بیجار علاوه بر واحد‌های کنسانتره سازی و گندله سازی، عملیات اجرایی بخشی از زنجیره فولاد شامل یک واحد ۱.۶ میلیون تنی آهن اسفنجی در این شهرستان آغاز، تجهیز کارگاه و حق چاه صورت گرفته و تامین برق زمان ساخت در حال اجرا و قرارداد برق زمان بهره برداری منعقد شده و شرکت ایمیدرو که مجری در کردستان است.

سرمایه گذاری طرح زنجیره فولاد و آهن اسفنج کردستان ۱۰ هزار میلیارد تومان خواهد بود و قرار است این واحد صنعتی بین روستای شیخ تپه در شهرستان قروه و زاغه فولاد در شهرستان بیجار احداث شود.

منبع: خبرگزاری مجلس شرای اسلامی (خانه ملت)