تاریخ: ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ ، ساعت ۱۲:۰۷
بازدید: ۱۶۴
کد خبر: ۲۰۲۸۹۸
افزایش سودآوری از محل فروش سرمایه‌گذاری‌ها؛

سودآوری "سفارس" از دل واگذاری سهام شرکت‌های سرمایه‌پذیر

‌می‌متالز - بخش اصلی درآمد شرکت از محل واگذاری سهام، مربوط به واگذاری بخشی از سهم شرکت‌های سیمان فارس نو، سیمان فارس، سیمان مازندران، فارسیت اهواز، سیمان درود بوده است.

به گزارش می‌متالز، شرکت سیمان فارس و خوزستان در دوره ۹ ماهه منتهی به پایان بهمن ماه سال جاری موفق به کسب سود خالص ۳هزار و ۴۵۸ میلیارد ریالی شده و این سود که معادل ۶۱۵ ریال به ازای هر سهم بوده، نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۶۰۷ درصدی را نشان می‌دهد.

سودآوری

علت رشد محسوس سودآوری شرکت را می‌توان افزایش واگذاری سهام شرکت‌های سرمایه‌پذیر و شناسایی سود از محل واگذاری سهام شرکت‌ها با توجه به شرایط استثنایی نیمه اول سال ۱۳۹۹ عنوان کرد. از کل ۳.۵۸۵ میلیارد ریال درآمد محقق شده این شرکت در این دوره، مبلغ ۳.۳۸۵ میلیارد ریال و معادل ۹۲ درصد مربوط به واگذاری سهام شرکت‌ها بوده است.

بخش اصلی درآمد شرکت از محل واگذاری سهام، مربوط به واگذاری بخشی از سهم شرکت‌های سیمان فارس نو، سیمان فارس، سیمان مازندران، فارسیت اهواز، سیمان درود بوده است.

بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری‌های این شرکت که به عنوان یک هلدینگ سیمانی شناخته می‌شود، در پایان بهمن ماه سال ۱۳۹۹ به ۱۲ هزار و ۶۵۰ میلیارد ریال رسیده است.

در جدول زیر شرکت‌های اصلی سرمایه‌پذیر شرکت در دو بخش بورسی و غیربورسی ارائه شده است:

سودآوری

منبع: بورس نیوز

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده