تاریخ: ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ ، ساعت ۱۴:۱۱
بازدید: ۸۲
کد خبر: ۲۰۲۹۳۵

واردات فولاد تخت خلیج فارس: عقب نشینی خریداران از قیمت‌های بالا

‌می‌متالز - با افزایش قیمت وارداتی فولاد تخت به عربستان و امارات، خریداران عقب نشینی کرده و منتظر کاهش قیمت‌ها ماندند.

به گزارش می‌متالز، قیمت وارداتی فولاد تخت به امارات متحده عربی و عربستان سعودی به شدت افزایش می‌یابد و خریداران در انجام رزرو‌ها مردد بودند. زیرا در بالا ماندن قیمت‌ها مطمئن نبودند.

یکی از بازرگانان گفت: “بازار ظرقیت افزایش قیمت را ندارد. اما اگر این روند به همین منوال ادامه یابد، گزینه دیگری جز پذیرش وجود نخواهد داشت. ” عدم اطمینان بازار ناشی از انتظارات کاهش تخفیف صادرات از چین – یکی از اصلی‌ترین صادر کنندگان فولاد تخت به هر دو کشور- است.

واردات عربستان سعودی

تایوان کویل نورد گرم (HRC) را با قیمت ۸۲۰ دلار به ازای هر تن cfr به عربستان سعودی ارائه می‌دهد، در حالی که کویل نورد گرم چین با قیمت ۸۲۰-۸۳۰ دلار به ازای هر تن cfr پیشنهاد می‌شود. یک خریدار گفت که او معتقد است قیمت واقعی قابل اجرا ۸۱۰ دلار برای هر تن cfr است. منابع اعلام کردند که هیچ رزروی انجام نشده است. ارزیابی هفتگی Fastmarkets برای قیمت وارداتی کویل نورد گرم عربستان سعودی ۸۲۰-۸۲۵ دلار به ازای هر تن در ۱۶ مارس بود که در ۷ مارس هم ۷۷۰-۷۸۰ دلار برای هر تن بود.

واردات امارات متحده عربی

فعالان بازار واردات فولاد تخت امارات متحده عربی در چین کویل نورد گرم را با قیمت ۸۲۰-۸۳۰ دلار به ازای هر تن CFR به امارات متحده عربی پیشنهاد دادند. در حالی که یک خریدار پیشنهاد ۸۰۰-۸۱۰ دلار به ازای هر تن cfr را داده بود. تایوان کویل نورد گرم را با قیمت ۸۲۰ دلار به ازای هر تن CFR به امارات متحده عربی پیشنهاد داد. اما باز هم هیچ معامله‌ای شنیده نشد. ارزیابی هفتگی Fastmarkets برای قیمت وارداتی کویل نورد گرم امارات متحده عربی روز سه شنبه ۸۱۰-۸۲۰ دلار به ازای هر تن بود. در ۷ مارس هم ۷۵۰-۷۶۰ دلار به ازای هر تن اعلام شد.

فولاد تخت گالوانیزه گرم

قیمت وارداتی کویل گالوانیزه گرم نیز به شدت افزایش یافت. ارزیابی هفتگی Fastmarkets برای صادرات کویل گالوانیزه گرم هند (ضخامت ۰٫۵۰ میلی متر، با پوشش Z۱۴۰) در ۱۲ مارس ۱۰۸۰-۱،۰۹۰ دلار در هر تن بود که در ۵ مارس از ۹۸۰-۹۹۰ دلار در هر تن افزایش یافت. ارزیابی قیمت صادراتی کویل گالوانیزه گرم چین (ضخامت ۱ میلی متر، با پوشش Z۱۲۰) در ۱۶ مارس ۸۴۵-۸۶۰ دلار به ازای هر تن بود که در ۸ مارس از ۸۵۰ دلار به ازای هر تن افزایش یافت.

هند کویل گالوانیزه گرم با ضخامت ۰٫۵۰ میلی متر و پوشش Z۲۷۵ را به قیمت ۱،۱۲۰-۱،۱۳۰ دلار به ازای هر تن cfr به امارات متحده عربی ارائه داد که در هفته گذشته ۹۷۰-۹۸۰ دلار به ازای هر تن cfr بود. گزارش شده است که یک خریدار قیمت ۱۱۰۰ دلار به ازای هر تن cfr را برای کویل گالوانیزه گرم هند پیشنهاد داده است. فعالان بازار چین قیمت کویل گالوانیزه گرم را ۹۴۰-۹۶۰ دلار به ازای هر تن cfr اعلام کردند که هفته گذشته ۹۰۰-۹۱۰ دلار به ازای هر تن cfr بود.

ارزیابی هفتگی Fastmarkets برای واردات کویل گالوانیزه گرم امارات متحده عربی ۹۴۰-۱۱۰۰ دلار به ازای هر تن در ۱۶ مارس بود که از ۹۰۰-۹۶۰ دلار به ازای هر تن در ۹ مارس افزایش یافت.

فولاد تخت نورد سرد

کویل نورد سرد (CRC) با ۸۴۰-۸۵۰ دلار به ازای هر تن cfr به امارات ارائه می‌شود. این رقم در هفته گذشته ۸۱۰ دلار به ازای هر تن cfr بود. ارزیابی هفتگی Fastmarkets برای واردات کویل نورد سرد امارات متحده عربی ۸۴۰-۸۵۰ دلار به ازای هر تن در روز سه شنبه بود که از ۸۰۰-۸۱۰ دلار به ازای هر تن در ۹ مارس افزایش یافت.

منبع: پایگاه خبری آرتان پرس

عناوین برگزیده