تاریخ: ۲۹ اسفند ۱۳۹۹ ، ساعت ۱۴:۴۳
کد خبر: ۲۰۳۰۱۲
‌می‌متالز - شرکت گوگل امسال هفت میلیارد دلار در دفاتر و دیتاسنتر‌های سراسر آمریکا سرمایه گذاری خواهد کرد که کمتر از ۱۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ خواهد بود و ۱۰ هزار شغل تمام وقت ایجاد می‌کند.

به گزارش می‌متالز، جدیدترین سرمایه گذاری گوگل شامل طرح‌های توسعه برای دیتاسنتر‌های نبراسکا، کارولینای جنوبی و تگزاس، دفاترش در آتلانتا، واشنگتن، شیکاگو و نیویورک خواهد بود.

گوگل یک میلیارد دلار در کالیفرنیا که مقر اصلی این شرکت است، هزینه می‌کند. گوگل در شرایطی به این اقدام دست می‌زند که بسیاری از شرکت‌ها در حال خروج از منطقه سیلیکون، ولی هستند، زیرا شیوع ویروس کرونا و متداول شدن دورکاری باعث شد شرکت‌ها هزینه‌های عملیاتی بالاتر و مالیات‌های سنگین این ایالت را مورد بازبینی قرار دهند و تصمیم بگیرند به منطقه کم هزینه تری نقل مکان کنند.

ساندرای پیچای، مدیرعامل گوگل اظهار کرد: این سرمایه گذاری دستکم ۱۰ هزار شغل تمام وقت جدید در گوگل ایجاد خواهد کرد. این شرکت در حال حاضر بیش از ۸۴ هزار کارمند در آمریکا دارد.

بر اساس گزارش رویترز، پیچای خاطرنشان کرد خدمات گوگل در سال ۲۰۲۰ در فعالیت اقتصادی به ارزش ۴۲۶ میلیارد دلار در آمریکا سهیم بودند.

منبع: پایگاه خبری - تحلیلی ایراسین