تاریخ: ۲۸ اسفند ۱۳۹۹ ، ساعت ۱۵:۲۶
بازدید: ۱۷۵
کد خبر: ۲۰۳۰۵۱
سرویس خبر : آهن و فولاد

خودکفایی ذوب‌آهن اصفهان در تامین برق/با ایجاد نیروگاه ۱۵ درصد از تلفات برق جلوگیری شد

‌می‌متالز - مدیرعامل ذوب آهن اصفهان گفت: افزایش قیمت برق صنعتی تاثیر چندانی بر تمام شده محصولات ذوب آهن ندارد، چرا که میزان وابستگی این کارخانه به برق تولید شبکه بسیار ناچیز است و تقریبا ۱۰۰ درصد برق مورد نیاز مجموعه در سال توسط نیروگاه مستقر در ذوب آهن تامین خواهد شد.

به گزارش می‌متالز، منصور یزدی‌زاده، مدیرعامل شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان ضمن اشاره به استقرار نیروگاه به منظور تولید برق مورد نیاز در شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان گفت: شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان از یک نیروگاه ۲۲۰ مگاواتی در مجموعه خود بهره می‌گیرد که در بازه‌های زمانی متفاوت، میزان تولید آن بیش از نیاز این شرکت است.

مدیرعامل شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان با اشاره به اینکه در مواقعی برق تولیدی در نیروگاه ذوب آهن با شبکه برق منطقه تبادل می‌شود، گفت: نیروگاه مستقر در ذوب آهن از گاز‌های فرآیندی استفاده کرده و در روند تولید برق از گاز طبیعی بهره نمی‌برد.


افزایش قیمت برق صنعتی تاثیری ناچیزی بر قیمت تمام شده محصولات ذوب آهن دارد


وی با اشاره به مصوبه اخیر بودجه ۱۴۰۰ مبنی بر افزایش قیمت برق صنایع بزرگ افزود: این مصوبه تاثیر چندانی بر تمام شده محصولات ذوب آهن ندارد، چرا که میزان وابستگی این کارخانه به برق تولید شبکه بسیار ناچیز است و تقریبا ۱۰۰ درصد برق مورد نیاز مجموعه در سال توسط نیروگاه مستقر در ذوب آهن تامین خواهد شد.

یزدی زاده در بیان این نکته که استقرار نیروگاه در کنار محل تولید منجر به صرفه‌جویی ۱۵ درصدی برق می‌شود، گفت: بر اساس آمار ۱۵ درصد از برق در شبکه‌های توزیع تلف می‌شود، اما حضور نیروگاه در کنار ذوب‌آهن این میزان تلفات را به شکل قابل توجهی کاهش داده است.

مدیرعامل شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان در پایان با اشاره برنامه‌های شرکت سهامی ذوب آهن برای استفاده از نیروگاه‌های مولد مقیاس کوچک گفت: در حال حاضر برق مورد استفاده در مجموعه از محل نیروگاه موجود تامین شده و برنامه‌ای برای استقرار نیروگاه مولد مقیاس کوچک ندارم، اما ارتقای بهره‌وری نیروگاه فعلی به طور مرتب در دستور کار است.

 

منبع: خبرگزاری فارس

عناوین برگزیده
پرطرفدارترین عناوین