تاریخ: ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۱:۴۲
کد خبر: ۲۰۳۸۱۴
با هدف شناسایی و جذب تیم‌های استارت ‎آپی حوزه صنایع معدنی:
‌می‌متالز - مدیر مرکز نوآوری معادن و صنایع معدنی ایران (ایمینو) از برگزاری جشنواره اینوماین ۳ در نیمه نخست سال جاری خبر داد و گفت: این رویداد با هدف شناسایی و جذب تیم‌های استارت‎آپی حوزه صنایع معدنی در نیمه نخست سال آینده برگزار می‌شود.

به گزارش می‌متالز، حسین منصوری افزود: مرکز نوآوری معادن و صنایع معدنی ایران طی سال‌های گذشته، دو جشنواره موفقیت آمیز "اینوماین" یک و ۲ را با هدف حمایت از کسب وکار‌های نوپا و تسهیل گیری برای شرکت‌های دانش بنیان و فناور معدن و صنایع معدنی برگزار کرد.

وی گفت: در حال حاضر پنج استارت‌آپ در این مرکز مستقر شدند. این پنج استارت‌آپ از بین ۳۰ ایده پذیرفته شده از ۲۴۱ طرح ارائه شده به جشنواره اینوماین ۱ و ۲ انتخاب شده‌اند.

مدیر مرکز نوآوری معادن و صنایع معدنی ایران با اشاره به ماموریت‌های این مجموعه توسعه ای، ادامه داد: "افزایش خوداتکایی در فناوری و ساخت داخل تجهیزات معدن و صنایع معدنی" اولویت ایمینو است.

منصوری عنوان کرد: قرار است با استفاده از توان دانشگاه‌ها، مراکز علمی، تحقیقاتی و شرکت‌های دانش بنیان و استارت‌آپی، شناسایی و راهبری تیم‌های استارت‌آپی جدید انجام و وضعیت تیم‌های استارت‌آپی موجود، در سامانه ایمینو عملیاتی شود.

منبع: ایمیدرو