تاریخ: ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۶:۳۲
کد خبر: ۲۰۸۴۵۵
سرپرست دفتر توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی خبر داد؛
‌می‌متالز - سرپرست دفتر توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی گفت: با هدف تکمیل زنجیره ارزش، مجموعه‌ای از طرح‌های پیشران با تمرکز بر توسعه صنایع تکمیلی تعریف شده است که اغلب محصولات تولیدی این طرح‌ها جدید خواهد بود.

به گزارش می‌متالز، محمد متقی با تاکید بر نقش مهم صنایع پایین دستی پتروشیمی در تامین نیاز‌های برخی از واحد‌های بزرگ صنعتی کشور اظهار کرد: تکمیل زنجیره ارزش و ایجاد ارزش افزوده بیشتر از پیامد‌های مهمی است که از طریق تامین خوراک ظرفیت‌های خالی نصب شده و توسعه محصولات جدید در بخش صنایع تکمیلی حاصل خواهد شد.

سرپرست دفتر توسعه صنایع پایین دستی ادامه داد: رشد و توسعه صنایع تکمیلی سبب ایجاد رونق در اقتصاد، اشتغال، توسعه صنعتی و توسعه منطقه‌ای در کشور خواهد شد و شرکت ملی صنایع پتروشیمی پس از تحقق طرح‌های جهش دوم و سوم با هدف تداوم توسعه هوشمند صنعت و تکمیل زنجیره ارزش، کاهش میزان واردات و تنوع بخشی سبد محصولات و حمایت صنایع پایین دستی طرح‌های پیشران را در دستور کار خود دارد.

وی با بیان این که صنعت پتروشیمی ایران در سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی ها» با همکاری وزارت صمت و نیز بخش خصوصی می‌تواند مسیر توسعه متوازن کشور را هموار کند، گفت: تامین نیاز داخلی از سوی مجتمع‌های پتروشیمی به عنوان اولویت اصلی همواره مورد توجه است و کمیته تخصصی پتروشیمی ستاد تامین بازار با پایش مستمر خود، نظارت مطلوبی بر روند تولید و عرضه محصولات مختلف پتروشیمی برای رفع نیاز صنایع پایین دستی دارد.

متقی تصریح کرد: همکاری و تعامل میان تمام ارکان صنعت سبب شکوفایی و نیز تحقق برنامه ریزی‌های انجام شده در راستای توسعه صنعت پتروشیمی خواهد شد و بدون تردید نقش هلدینگ‌ها و بخش خصوصی در این روند اثر بخش است.

منبع: پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده