تاریخ: ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۲:۲۳
کد خبر: ۲۰۸۸۷۳
‌می‌متالز - بانک پارسیان از پیش بینی افزایش درآمد باتوجه به وضعیت مثبت باز ارزی ۳۳۲ میلیون دلاری، اعمال نرخ تسعیر و ... خبر داد که پس از تهیه صورت‌های مالی، آثار واقعی اعلام می‌شود.

به گزارش می‌متالز، بانک پارسیان با تعیین نرخ تسعیر ارز توسط بانک مرکزی برای پایان سال مالی ۹۹ از پیش بینی افزایش درآمد باتوجه به وضعیت مثبت باز ارزی ۳۳۲ میلیون دلاری و ... خبر داد که پس از تهیه صورت‌های مالی، آثار واقعی اعلام می‌شود و با توقف نماد، آماده بازگشایی شد.

براین اساس، "وپارس" اعلام کرد: طبق بخشنامه ۱۱ اردیبهشت بانک مرکزی، نرخ تسعیر اقلام پولی دارایی‌ها و بدهی‌های ارزی بانک‌ها و موسسات اعتباری غیر بانکی برای گزارشگری مالی پایان سال مالی ۹۹ به منظور اعمال در دفاتر بانک‌ها و موسسات اعتباری غیر بانکی و تهیه صورت‌های مالی، مبلغ ۱۹ هزار تومان برای هر یورو و ۱۵.۹ هزار تومان برای هر دلار آمریکا و سایر اسعار بر مبنای نرخ برابری آن به یورو در پایان اسفند سال ۹۹ تعیین شود؛ بنابراین با توجه به وضعیت مثبت باز ارزی بانک حدود ۳۳۲ میلیون دلار در ۳۰ اسفند ۹۹ و با اعمال نرخ‌های قید شده در بخشنامه فوق و لحاظ هزینه مطالبات مشکوک الوصول و مالیات متعلقه، قطعاً بانک با افزایش درآمد مواجه خواهد شد که تعیین آثار واقعی آن بر صورت سود و زیان بانک، مستلزم تکمیل فرآیند تهیه صورت‌های مالی بانک و حسابرسی آن و نیز رسیدگی مقامات مالیاتی خواهد بود.

منبع: بورس پرس

عناوین برگزیده