تاریخ: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۲:۳۲
کد خبر: ۲۰۹۰۶۹
‌می‌متالز - قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰.۸۸ درصد افزایش به ۱۸۳۱ دلار و ۲۴ سنت رسید.

به گزارش می‌متالز، در حالی که انتشار آمار‌های ضعیف‌تر از حد انتظار از بازار کار آمریکا در ماه آوریل سبب تضعیف بیشتر ارزش دلار و افت سوددهی اوراق قرضه دولت آمریکا شده است، قیمت طلا روز جمعه شاهد افزایش بود و بهترین عملکرد هفتگی از نوامبر ۲۰۲۰ را به ثبت رساند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰.۸۸ درصد افزایش به ۱۸۳۱ دلار و ۲۴ سنت رسید. در اوایل دیروز قیمت طلا به بالاترین رقم ۳ ماه گذشته یعنی ۱۸۴۲ دلار و ۵۹ سنت رسیده بود.

قیمت فلز زرد در پایان معاملات آتی دیروز برای تحویل در ماه ژوئن نیز با ۰.۸۶ درصد افزایش به ۱۸۳۱ دلار و ۳۰ سنت رسید. فیلیپ استریبل استراتژیست ارشد بازار در موسسه بلو لاین فیوچرز گفت: «با توجه به انتشار آمار‌های ضعیف از بازار کار سوددهی اوراق قرضه باز هم کاهش خواهد یافت و شاهد تضعیف بیشتر دلار خواهیم بود. این وضعیت به طلا اجازه می‌دهد که رشد قیمت بیشتری را تجربه کند.».

اما احتمالا رشد قیمت طلا کوتاه مدت خواهد بود، زیرا ممکن است آمار‌های بازار کار آمریکا در ماه آینده تقویت شود. تعداد فرصت‌های شغلی در بخش غیرکشاورزی آمریکا طی ماه گذشته تنها ۲۶۶ هزار مورد رشد داشت.

جیم ویکوف، تحلیل گر موسسه کیتکو متالز در یادداشتی نوشت: «این گزارش حداقل موقتا برخی گمانه زنی‌ها در مورد احتمال افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو را منتقی می‌سازد.» روز جمعه روند تصعیف دلار ادامه داشت. در عین حال سود اوراق قرضه خزانه داری آمریکا نیز شاهد کاهش بود و سبب پایین آمدن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا شد.

به گفته ادوارد مویا، دیگر تحلیلگر بازار طلا در موسسه اوآندا، قیمت طلا ممکن است تا ۱۸۵۷ دلار بالا برود.

منبع: شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران (ایبنا)

عناوین برگزیده