تاریخ: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۸:۲۳
کد خبر: ۲۰۹۱۳۴
‌می‌متالز - مدیر عامل بانک صنعت و معدن گفت: اعطای تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان و فن آور یکی از مهمترین اولویت‌های بانک صنعت و معدن در راستای سیاست‌های اعتباری سال ۱۴۰۰ است.

به گزارش می‌متالز، دکتر مهری ضمن بیان مطلب فوق اظهار داشت: این بانک در سال ۹۹ در راستای تحقق اهداف و سیاست‌های اعتباری خود، ۲۱ هزار و ۷۴۰ میلیارد ریال در قالب ۲۹۸ فقره تسهیلات به طرح‌های دانش‌بنیان پرداخت کرده است.

وی افزود: سال گذشته در اعطای تسهیلات یاد شده که به ۹۹ شرکت دانش بنیان اختصاص یافته است، رشد بیش از ۱۰۰ درصدی را شاهد بودیم. دکتر مهری خاطرنشان کرد: بانک صنعت و معدن از سال ۹۷ تاکنون در مجموع ۷۳۶ فقره تسهیلات به ۲۵۲ شرکت دانش بنیان پرداخت نموده است که گام مهمی در جهت حمایت از تولید با کیفیت و قابل رقابت در بازار‌های جهانی محسوب می‌شود.

وی بیان داشت: برای نیل به هدف دستیابی به توسعه پایدار لازم است با استفاده از مزیت‌های نسبی موجود در هر منطقه کشور و استفاده از پتانسیل نیروی انسانی متخصص در جهت نوسازی و بهسازی بخش صنعت و معدن و کاهش وابستگی صنایع مختلف و جلوگیری از خام فروشی حرکت کرده و زمینه صادرات محصولات داخلی را فراهم نماییم.

دکتر مهری یاد آور شد: در جهت فراهم آوردن بستر مناسب برای همکاری بانک با بخش صنعت و مراکز تولید علم و فناوری نیز بانک صنعت و معدن تفاهمنامه‌هایی با جهاد دانشگاهی و دانشگاه‌های امیرکبیر و صنعتی شریف با رویکرد استفاده مطلوب از توانمندی‌های آنان در راستای اجرای پروژه‌های تحقیقاتی، کاربردی و عملیاتی و بومی سازی آن‌ها منعقد نموده است و در سال جاری نیز به دنبال گسترش این همکاری‌ها و تقویت تعامل سازنده با مراکز یادشده و تأمین مالی مؤثر شرکت‌های دانش بنیان هستیم.

منبع: شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران (ایبنا)

عناوین برگزیده