تاریخ: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۸:۴۶
کد خبر: ۲۰۹۱۳۹
‌می‌متالز - بانک مرکزی چین اعلام کرد: ذخایر ارزی چین تا ۳.۲ تریلیون دلار افزایش یافت.

به گزارش می‌متالز، پکن به مجموع ۳.۱۹۸ تریلیون دلار، ذخایر ارزی خود که در حال حاضر بزرگترین منبع در جهان است ۲۸.۱۵ میلیارد دلار در ماه آوریل نسبت به ماه قبل افزایش داده است. روز جمعه بانک مرکزی چین در بیانیه‌ای گفت: این افزایش به دلیل کاهش دلار آمریکا در برابر سایر ارز‌های اصلی موجود در این ذخایر، همراه با افزایش قیمت دارایی‌های جهانی بود. یوان چین در برابر دلار در ماه آوریل ۱.۲ درصد افزایش یافت، در حالی که ارزش دلار در برابر ارز‌های مهم جهانی ۲.۱ درصد کاهش یافت. ورود سرمایه خارجی به چین نیز در ماه آوریل افزایش یافت، پس از آن که این کشوررکورد رشد اقتصادی در سه ماه اول سال را ثبت کرد.

داده‌های موسسه مالی بین الملل نشان داد که چین در ماه گذشته ۹۵ درصد از جریان خالص ورودی خارجی به سهام بازار‌های در حال ظهور را با ۱۳.۵ میلیارد دلار تشکیل داده است، اگرچه جریان بدهی‌های چین کاهش یافته است. همچنین آمار‌ها نشان داد که ذخایر شمش طلای چین از پایان ماه مارس بدون تغییر است. ارزش دارایی‌های طلای چین در پایان آوریل از ۱۰۹.۱۸ میلیارد دلار در پایان ماه مارس به ۱۱۰.۷۳ میلیارد دلار افزایش یافت.

طبق گفته این تنظیم کننده، چین مازاد حساب جاری اولیه ۷۵.۱ میلیارد دلار در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱، معادل ۲ درصد از تولید ناخالص داخلی، ارسال کرده است. کسری حساب مالی و سرمایه اولیه در ژانویه تا مارس ۷۵.۱ میلیارد دلار بود.

منبع: شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران (ایبنا)

عناوین برگزیده