تاریخ: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۱:۰۸
کد خبر: ۲۰۹۱۵۸
‌می‌متالز - نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر از توقف روند نزولی قیمت‌ها در بازار طلا و سکه طی روز جاری خبر داد و به بیان وضعیت قیمتی بازار طلا در روز‌های آینده پرداخت.

به گزارش می‌متالز، محمد کشتی‌آرای درباره وضعیت بازار طلا و سکه در نخستین روز بعد از تعطیلات کرونایی، اظهار داشت: داد و ستد‌ها درحالی بعد از چند هفته تعطیلی، شروع شده که روال معاملات عادی است و تقاضای اضافی در بازار نداریم.

وی درباره اینکه آیا مردم امروز بیشتر خریدار بوده‌اند یا فروشنده؟ گفت: مردم فعلا دست نگه داشته اند تا ببینند وضعیت به چه شکلی می‌شود. خیلی‌ها نگران سرمایه هایشان هستند و ترس از کاهش بیشتر دارند، ولی خیلی‌ها هم امروز دست نگه داشته اند. اما به طور کلی روال طبیعی است و شوک قیمتی نداریم.

این فعال در بازار طلا و جواهر درباره قیمت‌های امروز طلا و سکه هم گفت: درحالی که تا روز چهارشنبه به دلیل کاهش قیمت ارز، قیمت‌ها در بازار طلا و سکه نیز کاهشی بود از دیروز و با افزایش قیمت جهانی طلا، روند کاهشی قیمت طلا و سکه متوقف شده است.

وی با بیان اینکه قیمت طلا و سکه نسبت به روز چهارشنبه با افزایش همراه شده است، تصریح کرد: قیمت‌های امروز در بازار طلا و سکه با توجه به قیمت ارز و قیمت اونس طلا، منطقی است؛ البته قیمت سکه از ۹ میلیون و ۲۸۰ هزار تومان روز چهارشنبه به ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در روز جاری رسیده است.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر ضمن اشاره به افزایش ۶۱ دلاری اونس طلا نسبت به هفته قبل درباره پیش بینی قیمت‌ها در روز‌های آینده گفت: در روز‌های آتی با توجه به روند مذاکرات وین، احتمالا کاهش قیمت ارز خواهیم داشت که در بازار طلا هم تأثیرگذار است، ولی میل به افزایش نداریم.

به گفته وی، هم اکنون هم‌اکنون در بازار داخلی قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم ۹۲۸ هزار تومان، هر مثقال طلا ۴ میلیون و ۲۰ هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان وقیمت سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز ۹ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان است.

همچنین قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی ۳ میلیون و ۲۶۰ هزار تومان و سکه یک گرمی یک میلیون و ۸۵۰ هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده