تاریخ: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۳:۱۷
کد خبر: ۲۰۹۳۹۳
‌می‌متالز - مشکلات ۷ طرح و واحد صنعتی و معدنی در پنجمین جلسه رفع موانع تولید جنوب کرمان بررسی شد.

به گزارش می‌متالز، رئیس اداره طرح و برنامه سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان در این خصوص گفت: در این جلسه ۷ طرح و واحد مشکل دار حوزه‌های صنعتی و معدنی مطرح و مورد بررسی و تصمیم‌گیری قرار گرفت.

عباسپور افزود: مشکل ۴ مورد از این طرح ها، در حوزه بانکی و تسهیلات بود که موافقت بانک‌ها در استفاده از مصوبه شورای پول و اعتبار جهت تقسیط بدهی کسب و مصوب شد.

رئیس اداره طرح و برنامه سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان تصریح کرد: در ادامه جلسه نیز، با موافقت امور اراضی، مشکل واگذاری زمین به یکی از طرح‌های صنایع معدنی (کنسانتره منگنز) در شهرستان جیرفت بخش اسفندقه حل شد.

عباسپور همچنین تاکید کرد: ۲ طرح نیز در حوزه محیط زیست با مشکل روبرو می‌باشند که مسائل مربوطه توسط محیط زیست در دست بررسی می‌باشد تا نتیجه نهایی مشخص شود.

وی ادامه داد: از ابتدای امسال ۱۲ مصوبه مهم طی برگزاری ۴ جلسه اصلی کارگروه رفع موانع تولید با حضور مقامات استانی و اعضا اصلی جلسه تصویب شده است.

رئیس اداره طرح و برنامه سازمان با اشاره به عملکرد خوب سازمان در این زمینه در سال گذشته، گفت: در سال قبل نیز ۲۶ جلسه اصلی با ۴۳۹ مصوبه با حضور استاندار یا معاونین وی برگزار شد که بیش از ۷۵ درصد این مصوبه‌ها به تعداد ۳۳۲ مصوبه اجرا، ۲۰ درصد به تعداد ۹۱ مصوبه در دست اجرا و مابقی به تعداد ۱۶ مصوبه نیز به دلایل قانونی غیر اجرایی بوده است.

عباسپور همچنین افزود: در سال گذشته ۲۴۱ کمیته تخصصی و ۱۸۲ کارگروه فرعی رفع موانع تولید نیز توسط سازمان برگزار شده است.

پنجمین جلسه رفع موانع تولید جنوب کرمان با حضور محرابی «رئیس دفتر هماهنگی امور سرمایه گذاری و اشتغال استاندار کرمان»، به دبیری و با حضور معاونین امور معادن و صنایع معدنی و طرح و برنامه سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان، سایر مدیران استانی و منطقه‌ای و سرمایه گذاران در استانداری کرمان برگزار شد.

منبع: شاتانیوز

عناوین برگزیده