تاریخ: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۴۹
کد خبر: ۲۰۹۴۴۴
صورت‌های مالی "سدشت" و علامت سوالی برای سهامداران؛
‌می‌متالز - شاید اگر افزایش نرخ‌های چشمگیر در مدت مذکور بود شاهد تعدیل منفی با اهمیت این شرکت به دلیل کاهش در حدود ۲۰ درصدی مقادیر فروش بودیم.

به گزارش می‌متالز، علیرغم آنکه سازمان به اصطلاح حمایت از مصرف‌کنندگان با اعطای مجوز‌های متعدد افزایش نرخ به شرکت‌های تولیدکننده سیمان به نظر خودش مانع از زیان‌آوری این شرکت‌ها شد، اما صورت‌های مالی این شرکت‌ها حاکی از افزایش سودآوری آن‌ها است.

سود ۲۴ تومانی

این که سهامداران و سرمایه‌گذاران این شرکت با چه استدلالی در صف خرید بیش از ۷.۰۰۰ تومانی این شرکت رقابت می‌کنند، در حالی که سود ۶ ماهه این شرکت حاکی از اعلام سود تنها ۲۳۸ ریالی به ازای هر سهم بوده، سوالی است که تنها این علمای مالی می‌توانند پاسخگوی آن باشند.

از موارد قابل توجه صورت‌های مالی ۶ماهه حسابرسی نشده سالانه این شرکت در مقایسه با گزارش مشابه این شرکت در سال مالی ۱۳۹۹، می‌توان به کاهش در حدود ۹۹.۰۰۰ تنی انواع محصولات داخلی و صادراتی اشاره داشت. شاید اگر افزایش نرخ‌های چشمگیر در مدت مذکور بود شاهد تعدیل منفی با اهمیت این شرکت به دلیل کاهش در حدود ۲۰ درصدی مقادیر فروش بودیم.

سود ۲۴ تومانی

در نهایت رشد در حدود ۴۴ درصدی مبالغ فروش و بهای تمام شده در ۶ماهه نخست سال مالی ۱۴۰۰ منجر به افزایش تنها ۷ درصدی سود عملیاتی شده که اگر عدم شناسایی مالیات مشابه مدت مشابه سال گذشته نبود شاهد عدم تغییر محسوس سود خالص بودیم.

منبع: بورس نیوز

عناوین برگزیده