تاریخ: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۳:۰۷
کد خبر: ۲۰۹۵۳۶
‌می‌متالز - قیمت هر اونس طلا در معاملات امروز با ۰.۰۵ درصد رشد به ۱۸۳۶ دلار و ۹۲ سنت رسید.

به گزارش می‌متالز، در حالی که سوددهی اوراق قرضه دولت آمریکا اندکی کاهش داشته و ارزش دلار به صورت جزئی تقویت شده است و سرمایه گذاران در انتظار آمار‌های تورم آمریکا هستند که اواخر این هفته منتشر خواهد شد، قیمت طلا امروز نوسان محدودی را شاهد بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۵ درصد رشد به ۱۸۳۶ دلار و ۹۲ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه ژوئن با ۰.۰۴ درصد کاهش به ۱۸۳۶ دلار و ۸۰ سنت رسید.

شاخص ارزش دلار امروز شاهد ۰.۱ درصد افزایش بود و موجب گرانتر شدن طلا برای خریدارانی شد که از ارز‌های غیردلاری استفاده می‌کنند.

پس از آنکه آمار‌های اشتغال آمریکا در ماه آوریل نشان داد که رشد فرصت‌های شغلی کندتر از حد انتظار بوده است، ارزش دلار آمریکا دیروز به پایین‌ترین رقم بیش از ۲ ماه گذشته رسیده بود.

سوددهی اوراق قرضه ده ساله دولت آمریکا امروز به زیر ۱.۶ درصد رسید. کاهش سوددهی اوراق قرضه هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار‌هایی همچون بازار طلا را کاهش می‌دهد.

در حالی که شیوع کرونا موجب آسیب دیدن بخش خدمات ژاپن شده است، سیاست گذاران بانک مرکزی این کشور نسبت به وضعیت نامشخص ترمیم اقتصادی این کشور هشدار داده اند.

فعالان بازار در انتظار انتشار آمار‌های قیمت‌های مصرف کننده در آمریکا در روز چهارشنبه هستند تا میزان فشار تورمی و سیاست پولی آینده فدرال رزرو را مورد بررسی قرار دهند.

رئیس فدرال رزرو شیکاگو گفته مقامات فدرال رزرو می‌خواهند نرخ تورم بالاتر برود، سطح دستمزد‌ها افزایش یابد و چند ماه پیاپی تعداد فرصت‌های شغلی جدید به حدود یک میلیون شغل برسد تا بتوانند در مورد انقباضی کردن سیاست پولی تصمیم بگیرند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده