تاریخ: ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۱:۲۶
کد خبر: ۲۰۹۷۲۷
‌می‌متالز - حادثه تلخ معدن طزره دامغان بدون شک برای همه دردناک و برای خانواده ۲ معدنچی محبوس در آوار سخت و طاقت فرسا است که تاکنون ۵۵ ساعت چشم انتظار فرزندان خود هستند.

به گزارش می‌متالز، مدیرعامل شرکت معادن زغال‌سنگ البرز شرقی تصریح کرد: تیم‌های تخصصی در قالب چهار تیم ۳۰ نفره طی حدود ۵۵ ساعت اخیر بدون وقفه و با تلاش فراوان در حال آواربرداری برای رسیدن به ۲ کارگر محبوس در معدن هستند.

منصور شریف ادامه داد: تیم‌های تخصصی به منظور استفاده حداکثری از توان و سرعت بخشیدن به روند آواربرداری، هر چهارساعت یکبار تعویض شیفت می‌دهند.

وی اظهارداشت: به دلیل جلوگیری از بروز حادثه دیگر، تیم‌های تخصصی با ایمنی کامل جهت برداشت حجم سنگین آوار و سنگ‌های مسیر آواربرداری، در حال فعالیت هستند.

شریف تصریح کرد: کارگاه این معدن به طول ۸۰ در ۸۰ سانتی متر است که جهت افزایش سرعت آواربرداری و خارج کردن سنگ‌های درشت، ضمن رعایت ایمنی، استحکام بخشی و نصب ستون‌های چوبی، کارگاه به میزان ۱۶۰ سانتی متر و ۲ متر ارتفاع، تعریض شده است.

مدیرعامل شرکت معادن زغال‌سنگ البرز شرقی گفت: علی رغم شرایط جوی نامناسب و بارش باران در منطقه، عملیات امداد و نجات و آواربرداری، لحظه‌ای متوقف نشده است و نیرو‌ها به صورت شبانه روزی در حال فعالیت هستند.

بنا بر کسب آخرین اطلاع عصر دوشنبه خبرنگار ایرنا، تلاش گروه‌های امدادی برای یافتن ۲ کارگر گرفتار در معدن شرکت زغال سنگ البرز شرقی طزره دامغان ادامه دارد، اما هنوز از وضعیت این ۲ نفر اطلاعی در دست نیست و نشانه‌ای رویت نشده است.

اکسیژن رسانی به حادثه دیدگان به وسیله شیلنگ‌های مخصوص در داخل معدنِ ریزش کرده انجام شده است و نگرانی از بابت کمبود اکسیژن وجود ندارد.

حادثه معدن زغال سنگ در حدود ساعت ١٢ ظهر روز شنبه ١١ اردیبهشت ماه در تونل شماره ٤٢ معدن بزرگ طزره از معادن چهارگانه شرکت زغال سنگ البرز شرقی در کارگاه استخراج k ١٣ پیشرو، هنگام استخراج و به دلیل ریزش ناگهانی سقف کارگاه رخ داد که در این حادثه ۲ نفر کارگر پیمانکاری شرکت به نام‌های میلاد روشنائی و سید اصغر افضلی دچار حادثه و محبوس شده اند.

مجموعه معادن زغال سنگ البرز شرقی در منطقه طزره دامغان در مناطق سردسیر و کوهستانی جنوب رشته کوه‌های البرز و در فاصله ۵۰ کیلومتری شهرستان دامغان واقع شده است.

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) سمنان

عناوین برگزیده