تاریخ: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۲:۵۱
کد خبر: ۲۰۹۸۱۲
‌می‌متالز - تعداد ۷۵میلیون سهم شرکت گسترش صنایع روی ایرانیان، امروز (چهار شنبه) به‌عنوان نخستین عرضه اولیه امسال بازار سرمایه با نماد "فگستر" در فرابورس ایران عرضه و هر سهم این شرکت ۶۱۷۹ ریال کشف قیمت شد.

به گزارش می‌متالز، تعداد ۷۵ میلیون سهم شرکت گسترش صنایع روی ایرانیان معادل ۱۵ درصد سهام این شرکت، امروز (چهار شنبه، ۲۲ اردیبهشت) به‌عنوان نخستین عرضه اولیه امسال بازار سرمایه با نماد معاملاتی "فگستر" در بازار دوم فرابورس ایران عرضه و هر سهم این شرکت با مشارکت ۲ میلیون و ۲۷۸ هزار و ۹۲۵ کد معاملاتی، ۶۱۷۹ ریال کشف قیمت شد.

این میزان سهام در محدوده قیمتی ۵۶۱۷ تا ۶۱۷۹ ریال برای هر سهم و با سهمیه ۱۳۰ سهمی برای هر کد حقیقی و حقوقی عرضه شده بود.

همچنین مدیر این عرضه شرکت کارگزاری بانک سپه و متعهدین خرید نیز شرکت تامین سرمایه امید به میزان ۳۳.۳۳ درصد و شرکت کارگزاری بانک سپه به میزان ۱۶.۶۷ درصد از سهام قابل عرضه در روز عرضه اولیه هستند.

گفتنی است تعداد ۷۵ میلیون سهم شرکت گسترش صنایع روی ایرانیان در حالی چهار‌شنبه این هفته عرضه اولیه شد که از این تعداد، ۶۵ میلیون سهم در فرآیند کشف قیمت جهت عرضه به عموم اختصاص یافت و تعداد ۱۰ میلیون سهم این شرکت نیز در روز پس از عرضه اولیه این شرکت به صندوق‌ها با ضریب تخصیصی بازاری هر دارنده واحد صندوق تعلق می‌گیرد.

این گزارش می‌افزاید: بر اساس قانون، عرضه اولیه سهام شرکت‌ها به صندوق‌های سرمایه‌گذاری در روز کاری بعد از عرضه اولیه با قیمت ثابت کشف شده در فرآیند عرضه اولیه صورت می‌پذیرد.

شایان ذکر است شرکت گسترش صنایع روی ایرانیان به منظور تولید دو هزار تن ورق روی از سال ۸۶ آغاز به کار کرد و توانست طی مدت ۶ سال پروانه بهره برداری را ارتقا و مجوز تولید سالانه ۶ هزار تن شمش روی را کسب کند.

همچنین موضوع اصلی فعالیت این شرکت تولید ورق و شمش روی است و عمده تامین کنندگان مواد اولیه اصلی شرکت زرین معدن آسیا به عنوان سهامدار عمده و شرکت‌های تولید و توسعه سرب و روی ایرانیان، کیمیای زنجان گستران و تهیه و تولید مواد معدنی ایران هستند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده