تاریخ: ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۳:۳۴
کد خبر: ۲۱۳۳۶۱
‌می‌متالز - قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال برای تحویل در ماه اوت امروز با ۲۶ سنت معادل ۰.۴ درصد کاهش به ۷۱ دلار و ۶۳ سنت رسید.

به گزارش می‌متالز، در حالی که سرمایه گذاران منتظر نتیجه گفتگو‌های این هفته ایران و قدرت‌های جهانی بر سر احیای برجام هستند، قیمت نفت امروز پس از رسیدن به بالاترین رقم‌های چند سال اخیر شاهد افت نسبی بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال برای تحویل در ماه اوت امروز با ۲۶ سنت معادل ۰.۴ درصد کاهش به ۷۱ دلار و ۶۳ سنت رسید. اوایل امروز نفت برنت به بالاترین رقم از می ۲۰۱۹ یعنی ۷۲ دلار و ۲۷ سنت رسیده بود. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا برای تحویل در ماه جولای نیز امروز با ۱۹ سنت معادل ۰.۳ درصد کاهش به ۶۹ دلار و ۴۳ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا اوایل امروز برای اولین بار از اکتبر ۲۰۱۸ به ۷۰ دلار رسیده بود.

آوتار ساندو تحلیلگر موسسه فیلیپ فیوچرز در سنگاپور گفت، احتمالا بعد از رسیدن قیمت نفت خام آمریکا به رقم ۷۰ دلار برخی سرمایه گذاران برای برداشت سود اقدام به فروش نفت کرده اند.

وی افزود: «نگرانی اصلی در مورد بازگشت نفت ایران به بازار است، اما من فکر نمی‌کنم تا قبل از انتخابات ریاست جمهوری ایران توافقی حاصل شود.»

در حالی که پس از کاهش مقررات قرنطینه در کشور‌های غربی در آستانه آغاز سفر‌های تابستانی تقاضا برای سوخت در آمریکا و اروپا رو به افزایش است، قیمت هر دو شاخص نفتی در طی ۲ هفته گذشته رو به افزایش بوده است.

به گفته تحلیلگران به رغم افزایش تدریجی تولید نفت گروه اوپک پلاس، انتظار می‌رود تقاضای جهانی نفت در نیمه دوم سال از میزان عرضه پیشی بگیرد.

کند شدن مذاکرات هسته‌ای میان ایران و قدرت‌های جهانی و کاهش تعداد سکو‌های حفاری در آمریکا نیز در رشد قیمت نفت موثر بوده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط