تاریخ: ۱۶ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۰:۴۲
کد خبر: ۲۱۷۲۰۰
‌می‌متالز - قیمت طلا در انتظار مذاکرات فدرال رزرو، دوباره مرز ۱۸۰۰ دلار را شکست.

به گزارش می‌متالز، قبل از انتشار یادداشت‌های نشست فدرال رزرو حاوی بینشی تازه در مورد سیاست‌های پولی ایالات متحده، قیمت طلا دوباره به بالای ۱۸۰۰ دلار در هر اونس رسید. از گردهمایی ماه ژوئن فدرال رزرو سرنخ‌های بیشتری در مورد در مورد نرخ بهره بانکی، خرید اوراق قرضه و چشم انداز اقتصادی حاصل خواهد شد.

طلا در آستانه قرار گرفتن در بالاترین سطح سه هفته گذشته است در حالی که سود اوراق خزانه داری که با تورم تعدیل شده، جذابیت این فلز گرانبها پس از گذراندن بدترین ماه از ژوئن سال ۲۰۱۶ افزایش می‌دهد.

گروه بانکی استرالیا و نیوزیلند بانک گفت: ریسک پذیری باعث افزایش تقاضای سرمایه گذاران برای دارایی‌های امن شده است. با وجود نگرانی‌های جدید از بهبود اقتصادی، سهام‌ها در آسیا سقوط کرد و همینطور در ایالات متحده کاهش یافت.

با کاهش قیمت شدید در ماه ژوئن که ناشی از افزایش سود اوراق خزانه داری و دلار قوی‌تر و امید دولت‌ها برای کنترل محرک‌های مالی همه گیری، سال ناپایداری برای طلا بوده است. اما ریسک‌های اقتصادی طولانی مدت کمتر از حد انتظار شد. شمش طلا با ۰.۳ درصد افزایش به ۱۸۰۲.۶۰ دلار رسید و در ماه جاری ۱.۸ درصد رشد داشت. نقره و پلاتین ثابت بودند، در حالی که پالادیوم ۰.۴ درصد افت کرد.

منبع: شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران (ایبنا)

عناوین برگزیده