تاریخ: ۱۵ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۳:۱۸
کد خبر: ۲۱۷۲۲۹
در ابتدای هفته؛
‌می‌متالز - نگاهی بر قیمت محصولات فولادی در ابتدای هفته جاری نشان می‌دهد که قیمت شمش فولاد در اکثر بازار‌های منطقه با رشد قیمتی همراه شده است.

به گزارش می‌متالز، قیمت محصولات فولادی از جمله شمش فولاد در ابتدای این هفته (۱۱تیرماه- ۲ جولای) با افزایش همراه شده است به این شکل که شمش فولاد در بازار آسیا از ۶۸۸ دلار به ۶۹۳ دلار برهرتن سی اف آز رسیده و در بازار ترکیه نیز با رشد ۳ دلاری از ۶۶۵ دلار برهرتن به ۶۶۸ دلار برهرتن سی اف آر آسیا با افزایش قیمت همراه شده و بازار داخلی چین که طی هفته‌های گذشته با نوسانات زیادی همراه بود، در ابتدای این هفته رشد قیمتی را تجربه کرده و از۶۶۰دلار به ۶۷۰ دلار برهرتن رسیده است. (تن‌ها در بازار دریای سیاه کاهش قیمت شمش فولاد دیده شده و از ۶۴۰ دلار به ۶۲۵ دلار برهرتن رسیده است).


میلگرد در نوسان قیمتی


میلگرد به عنوان یکی از محصولات نوردی در فولاد نیز در ابتدای هفته جاری در بازار‌های مختلف منطقه با نوساناتی همراه بوده است. به این صورت که در بازار وارداتی جنوب شرق آسیا با کاهش ۱۰ دلاری قیمت از ۷۷۵دلار به ۷۶۵دلار برهرتن رسیده، اما در بازار وارداتی حوزه خلیج فارس در قیمت ۶۵۲دلار ثابت مانده است؛ همچنین در بازار صادراتی ترکیه نیز این ثبات قیمتی وجود داشته و عدد ۷۴۰ دلار برای هرتن میلگرد به ثبت رسیده؛ تنها در بازار صادراتی روسیه با افزایش قیمت ۲۰ دلاری همراه شده و از ۸۱۰دلار به ۸۳۰ دلار برهرتن رسیده است.

منبع: پایگاه خبری - تحلیلی ایراسین

عناوین برگزیده