تاریخ: ۱۸ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۶:۱۱
کد خبر: ۲۱۷۴۲۰
‌می‌متالز - درحالی معاون وزیر راه از افتتاح تونل البرز آزادراه تهران-شمال طی ۳۰ تیر داده بود که وزیر راه گفت: باند رفت این پروژه در روز‌های پایانی دولت روحانی افتتاح می‌شود.

به گزارش می‌متالز، محمد اسلامی امروز در محمد اسلامى وزیر راه و شهرسازى امروز ١٨ تیر در حاشیه بازید از مراحل نهایی تکمیل تونل البرز در منطقه ٢ آزادراه تهران-شمال، گفت: براى آزادراه تهران-شمال در منطقه ٢، ٢٢ کیلومتر طول، ٥٩ تونل و ٢٩ پل، پیش بینى شده است.

وی با بیان این‌که تونل ۶.۵ کیلومتری البرز در مراحل پایانی تکمیل قرار دارد، افزود: زمان افتتاح منطقه یک آزادراه تهران-شمال از رییس جمهور درخواست کردیم تا دستور مساعدت براى باند رفت منطقه ٢ را صادر کنند که اینکار انجام شد. هم اکنون با تلاش بنیاد مستضعفان، بزرگ‌ترین و پیچیده‌ترین بخش مهندسى در احداث تونل براى آزادراه تهران- شمال در حال تکمیل است.

وی یادآور شد: در منطقه ٢ آزادراه تهران-شمال دو تا سه هزارنفر شبانه روزى مشغول به فعالیت بودند، با یارى خداوند در روزهاى باقیمانده دولت دوازدهم تونل البرز در باند رفت در مجموع به طول ٩ کیلومتر افتتاح مى شود و احداث باند برگشت آغاز خواهد شد.

وى تصریح کرد: امیدواریم با توجه ویژه آقاى نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه به تکیل پروژه هاى عمرانى و با تجهیز منابع باند رفت قطعه دوم آزادراه تهران-شمال تا پایان ١٤� � به بهره بردارى برسد و باند برگشت نیز در سال آینده آغاز شود.

خیرالله خادمی مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل‌ونقل پیش‌تر از افتتاح تونل البرز در ۳۰ تیر ۱۴۰۰ خبر داده بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده