تاریخ: ۱۸ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۲:۱۱
کد خبر: ۲۱۷۴۳۸
‌می‌متالز - مدیرکل روابط عمومی راه‌آهن در مورد اخبار مربوط به اختلال در حرکت قطار‌ها گفت: این اختلال در حوزه بازرگانی بوده است و مشکلی در تردد قطار‌های مسافری و باری وجود ندارد.

به گزارش می‌متالز، صادق سکری، با بیان اینکه خبری مبنی بر اختلال در حرکت قطار‌ها منتشر شده است، بیان کرد: این اختلال در حوزه بازرگانی بوده است و تأثیری بر سیر قطار ندارد.

وی با تاکید بر اینکه قطار‌ها طبق برنامه در حال اعزام هستند گفت: برنامه حرکت قطار‌ها در اتوماسیون داخلی کشور است و مشکلی برای تردد قطار‌های مسافری و باری وجود ندارد.

مدیرکل روابط عمومی راه‌آهن اضافه کرد: در حال حاضر حرکت قطار‌ها طبق روال و برنامه قبلی ادامه دارد و در حوزه ایمنی قطار‌ها و سیر آن‌ها مشکل خاصی رخ نداده است 

ساعاتی پیش برخی از رسانه‌ها، از هرج و مرج در ایستگاه‌های قطار کشوری خبر داده‌اند و احتمال حمله سایبری به سامانه‌های شرکت راه‌آهن را مطرح کرده‌اند.


خبرگزاری فارس، در خبری که آن را از سایت خود حذف کرده است مدعی شده بود به‌دنبال اختلال سراسری در ساعات اخیر در سیستم‌های کامپیوتری شرکت راه‌آهن که احتمالا بدلیل حمله سایبری است، فعالیت صد‌ها خطوط قطار به تعویق افتاده و حتی لغو شد، ورودی‌ها و خروجی‌ها، مراکز خرید بلیط، خدمات الکترونیک باری و مسافری، و سایت شرکت راه آهن نیز دچار اختلال شدند.

به گزارش این خبرگزاری، این واقعه منجر به هرج و مرج بی‌سابقه‌ای در ایستگاه‌های قطار سراسر کشور شده است. اختلال در سیستم‌های کامپیوتری، معطل شدن هزاران مسافر، آن هم بدون هیچ گونه پاسخگویی از طرف مقامات مسئول یا هیچ‌گونه پیش‌بینی در تجدید کار خطوط را با خود به همراه آورده است.

منبع: تجارت نیوز

عناوین برگزیده