تاریخ: ۱۹ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۲:۲۱
کد خبر: ۲۱۷۶۰۵
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان اعلام کرد:
‌می‌متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: بنگاه‌های اقتصادی و صنعت و معدن محور اصلی توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال هستند و نقش کلیدی در توسعه کشور دارند.

به گزارش می‌متالز، علی تشنه دل با بیان این مطلب افزود: شکل‌گیری صنایع بزرگ در استان به پایداری بیشتر صنایع کوچک و متوسط نیز کمک می‌کند و صنایع کوچک و متوسط معمولا در پیرامون صنایع سنگین شکل می‌گیرند.
رئیس سازمان صمت استان سمنان با بیان اینکه معمولا صنایع در نزدیک‌ترین مراکز به منابع مالی، نیروی متخصص و.. شکل می‌گیرد گفت: از همین رو است که عمده صنایع استان سمنان نیز در غرب این استان که نزدیکی بیشتری به پایتخت دارد شکل گرفته است.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: استان سمنان در این سال‌ها تلاش کرده که بخشی از ظرفیت‌های صنعتی را در شرق استان مستقر کند، اما سرمایه‌گذار بخش خصوصی اقبال چندانی نداشته است.
تشنه دل بر لزوم شکل‌گیری صنایع بزرگ و سنگین در استان به عنوان یک ضرورت نام برد و گفت: در حال حاضر صنایع بزرگ به ندرت در استان وجود دارد و تقریبا همه صنایع این استان جزء صنایع کوچک و متوسط محسوب می‌شوند.
وی با اشاره به نقش مهم صنایع بزرگ در برون‌رفت از چالش‌ها و مشکلات منطقه‌ای گفت: انتقال آب نیازمند وجود صنایع بزرگ است و لذا ورود صنایع بزرگ به این حوزه یک سرمایه‌گذاری مطمئن در استان سمنان است و هر کس در این بخش سرمایه‌گذاری کند، بدون تردید در آینده موفق خواهد شد چرا که با رفع معضل کم آبی که تنها مانع و مشکل بر سر راه توسعه است، این استان می‌تواند به یک استان بزرگ صنعتی تبدیل شود.

منبع: شاتانیوز

عناوین برگزیده