تاریخ: ۱۹ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۳:۰۰
کد خبر: ۲۱۷۶۴۴
‌می‌متالز - معاون طرح و برنامه وزارت صمت با اشاره به آمادگی بخش صنعت برای احداث نیروگاه‌های جدید در مناطق مختلف کشور، گفت: درصورت صدور مجوز از سوی وزارت نیرو، ساخت این نیروگاه‌ها با ظرفیت ۱۰ هزار و ۵۳۶ مگاوات انجام خواهد شد.

به گزارش می‌متالز، برخی مخاطبان با ثبت سوژه‌ای با عنوان «خسارت ۴۰۰ میلیون تومانی با هر بار قطع برق» خواستار جلوگیری از قطع برق صنایع و خسارت کارخانه‌ها شدند.

سعید زرندی، معاون طرح و برنامه وزارت صمت در این مورد با اشاره به همکاری وزارت صمت برای تامین بخشی از برق کشور، گفت: با توجه به ظرفیتی که در بخش صنایع برای اجرای این کار وجود دارد و به دنبال مذاکرات انجام شده با مسئولان وزارت نیرو در خصوص کمک بخش صنعت کشور به ارتقای تولید برق پایدار و همچنین آمادگی وزارت صمت برای سرمایه‌گذاری در حوزه نیروگاهی در قالب طرح اقتصاد مقاومتی با شرکت‌های برتر، این موضوع در نامه‌ای به معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی اعلام شد.

وی گفت: تأمین برق مطمئن، مستمر و پایدار صنایع انرژی‌بر و شهرک‌های صنعتی و افزایش بهره‌وری و کاهش شدت انرژی در بخش صنعت و معدن، با توجه‌به آمادگی بنگاه‌ها برای سرمایه‌گذاری در احداث نیروگاه از اهداف این طرح است.

اعلام آمادگی صنایع برای احداث ۱۰ هزار و ۵۰۰ مگاوات ظرفیت نیروگاهی


معاون طرح و برنامه وزارت صمت با اشاره به اهمیت تعریف یک مدل اقتصادی مطلوب، بر سرمایه‌گذاری بخش صنعت در زمینه ساخت نیروگاه‌ها تاکید کرد و گفت: ۱۳ پروژه در نقاط مختلف کشور با مشارکت و همکاری ۱۲ سرمایه گذار از بخش‌های صنایع معدنی به علاوه سازمان تعریف شده که با صدور مجوز از سوی وزارت نیرو، در مجموع حدود ۱۰ هزار و ۵۳۶ مگاوات ظرفیت تولید به شبکه برق کشور اضافه خواهد شد.

 

منبع: خبرگزاری فارس

عناوین برگزیده