تاریخ: ۲۰ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۴۶
کد خبر: ۲۱۷۷۱۸
‌می‌متالز - ادارات استان بوشهر، به منظور کاهش مصرف برق فردا، دوشنبه ۲۱ تیر، تعطیل هستند.

به گزارش می‌متالز، با اعلام معاون مدیریت و توسعه منابع استانداری بوشهر به منظور کاهش مصرف برق، ادارات استان بوشهر فردا دوشنبه ۲۱ تیر تعطیل شدند.

روز‌های سه‌شنبه و چهارشنبه نیز ادارات این استان از ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه تا ساعت ۱۱ فعالیت می‌کنند.

پیش از این نیز در روز ۱۴ تیر به منظور مدیریت مصرف برق، ساعت کاری دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر از ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه تا ساعت ۱۲ تغییر کرده بود.

در همین رابطه، هفته گذشته رضا اردکانیان، وزیر نیرو درباره تدابیر این وزارتخانه برای حل مشکل قطعی برق گفت: تصمیم گرفته شد تا پایان مرداد در سراسر کشور، پنج‌شنبه‌ها برای سازمان‌های دولتی مطابق با ترتیباتی تعطیل اعلام شوند و درباره ساعت کار ادارات نیز به استانداران نیز اختیارات داده شده تا تصمیم بگیرند و اطلاع‌رسانی می‌شود.

فریدون حسنوند، رئیس کمیسیون انرژی نیز رئیس کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به پیشنهادات این کمیسیون برای جلوگیری از خاموشی‌ها گفت: پیشنهادات این بود در برخی از استان‌های جنوبی کشور به طور متوالی در چند هفته استان‌های بوشهر، هرمزگان خوزستان، بخشی از فارس، سیستان و بلوچستان و ایلام و استان‌های گرمسیری حتما تعطیلی داشته باشد و شهر‌های قرمز را حتما دولت تعطیل اعلام کند و همچنین تمام شهر‌های کشور تا پایان شهریور پنجشنبه‌ها تعطیل اعلام شود تا به کاهش مصرف برق کم کند.

وی ادامه داد: در کنار این موضوع وزارتخانه‌ها، تمام نیرو‌های مسلح و بیمارستان‌ها موظف شدند از ژنراتور‌های خود استفاده کند و از برق سراسری کمتر استفاده شود که مشترکین مصرف خانگی با کاهش قطعی روبه‌رو شوند، همچنین دو درصد از مصرف برق کشور در روشنایی و معابر است که از وزارت نیرو خواستیم این روشنایی معابر تقلیل شود.

منبع: تجارت نیوز

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده