تاریخ: ۲۰ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۳:۳۹
کد خبر: ۲۱۷۸۰۱
‌می‌متالز - با افتتاح مدرسه پاسارگاد در روستای همت آباد شهرستان بروجرد، یک گام مثبت دیگر در راستای توسعه فرهنگ و آموزش کشور و همچنین تحقق اهداف والای بانک پاسارگاد در این خصوص برداشته شد.

به گزارش می‌متالز، در این گام بهره‌برداری از مدرسه ۶ کلاسه پاسارگاد در روستای همت آباد، ۱۰۰۰ مترمربع بر فضای آموزشی این منطقه افزود. در همین راستا در تاریخ ۵خرداد۱۴۰۰ مراسم افتتاح و بهره‌برداری از این واحد آموزشی برگزار شد.

در این مراسم اسد عبدالهی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان ضمن تقدیر از اقدامات ارزشمند دکتر قاسمی از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون، بانک پاسارگاد را به عنوان موفق‌ترین بانک خصوصی کشور دانست و به اقدامات مختلف بانک در استان لرستان اشاره داشت. وی این اقدامات را به شرح زیر برشمرد: کمک‌های انجام شده در زمان سیل استان لرستان، تامین مالی تهیه تجهیزات پزشکی مورد نیاز استان، کمک مالی به دانشگاه علوم پزشکی استان، ساخت ۲۴ مدرسه، سرمایه گذاری در حوزه‌های آبزیان در جهت رفع مشکل بی کاری استان، ارائه تسهیلات خوب به یکی از بزرگترین واحد‌های تولیدی منطقه (سیمان سفید ازنا)، کمک به شاغلین در حوزه صنایع دستی و ارائه تسهیلات مناسب به ایشان.

عبدالهی در ادامه ابراز امیدواری کرد که سیستم بانکی دولتی و بخش خصوصی هم از الگویی که بانک پاسارگاد در کمک به استان مدنظر قرار داده در جهت کمک به استان استفاده کنند. در ادامه مراسم دکتر مجید قاسمی مدیر عامل بانک پاسارگاد اقدامات انجام شده توسط این بانک را بر اساس شیوه نامه تدوین شده فرهنگ سازمانی بانک پاسارگاد در ارتباط با مسوولیت‌های اجتماعی دانستند. دکتر قاسمی در ادامه افزود: هر واحد فعالیت از هر نوع فرهنگی، اقتصادی یا سیاسی در کلیه امور خود در برابر اجتماع مسوول است. ما از ابتدای فعالیت بانک پاسارگاد تاکید و تمرکز جدی بر موضوع فرهنگ سازمانی داشتیم واین تاکید و تمرکزدر طرحی مشترک بین بانک پاسارگاد و انجمن مدیریت ایران منجر به ارائه پیشنهاد‌هایی به کلیه نهاد‌های فعال اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی شد که با استقبال اغلب آن‌ها امیدواری زیادی در این حوزه فراهم شده است.

دکتر قاسمی خطاب به مدیر مدرسه، پیشنهاد تدوین فرهنگ سازمانی را در راستای توسعه انسانی مناسب و نهادینه سازی آن در فرزندان آینده‌ساز کشورمان بیان فرمودند. وی در ادامه افزود: کلیه فعالیت‌های انجام شده توسط بانک پاسارگادبر اساس احساس وظیفه و تعلق صادقانه به آب و خاک کشورمان بوده است.

مدیرعامل بانک پاسارگاد در ادامه به بخشی از برنامه‌های بانک در استان لرستان، از جمله ساخت دو سد معشوره و رودبار و تاثیرات بسیار مثبت آن در منطقه اشاره داشتند. ایشان پتانسیل‌های موجود در استان لرستان را بسیار بالا دیدند و در این رابطه فرمودند: با محاسبه‌ای ساده این استان می‌تواند نیاز‌های سه استان دیگر را تامین کند.

دکتر قاسمی در پایان سخنان خود نوکری مردم را به عنوان بخشی از فرهنگ سازمانی بانک پاسارگاد، مایه افتخار دانستند. گفتنی است آیین افتتاح مدرسه پاسارگاد در روستای همت آباد شهرستان بروجرد با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان، فرماندار شهرستان بروجرد و مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان لرستان و شماری از مسوولان محلی و همچنین مردم شریف روستای همت آباد برگزار شد.

منبع: شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران (ایبنا)

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده