تاریخ: ۲۳ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۶:۰۹
کد خبر: ۲۱۸۳۷۸
‌می‌متالز - قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۹ درصد افزایش به ۱۸۱۲ دلار و ۹۶ سنت رسید.

به گزارش می‌متالز، در حالی که سوددهی اوراق قرضه و ارزش دلار تا حدودی کاهش یافته قیمت طلا روز چهارشنبه شاهد افزایش بود. اما یک روز پس از انتشار آمار‌هایی از قیمت‌های مصرف کننده در آمریکا تمرکز اصلی بازار اکنون بر روی اظهارات رئیس فدرال رزرو در کنگره است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۹ درصد افزایش به ۱۸۱۲ دلار و ۹۶ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه آگوست هم با ۰.۱۹ درصد رشد به ۱۸۱۳ دلار و ۳۰ سنت رسید.

جفری هالی تحلیلگر بازار طلا در موسسه اوآندا گفت: «هرچند با توجه به کاهش اندک ارزش دلار و سوددهی اوراق قرضه قیمت طلا اندکی افزایش داشته، اما این عوامل برای تغییر قطعی روند کلی حرکت قیمت طلا کافی نبوده است.»

وی افزود: «پس از آنکه دیروز انتشار آمار‌های قیمت مصرف کننده سبب افزایش ارزش دلار و بالا رفتن سوددهی اوراق قرضه شد، قیمت طلا به شکل غیرمنتظره‌ای شاهد افزایش بود.»

ارزش دلار که بیشترین رشد حدود یک ماه اخیر را در روز سه شنبه تجربه کرده بود، امروز ۰.۱ درصد افت کرد. سوددهی اوراق قرضه ده ساله دولت آمریکا نیز کاهش داشت و این به معنای کاهش هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا بود.

آمار‌های منتشر شده در روز سه شنبه نشان داد که قیمت‌های مصرف کننده در ماه ژوئن بیشترین رشد را در طی ۱۳ ماه گذشته داشته اند. اکنون همه منتظر اند سخنان جرمی پاول، رئیس فدرال رزرو در کنگره را بشنوند و از هرگونه سیاست انقباضی پولی در ماه‌های آینده مطلع شوند. پاول بار‌ها گفته که افزایش نرخ تورم گذرا خواهد بود و وی انتظار دارد که زنجیره‌های عرضه خود را با قیمت‌های جدید تطبیق دهند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده