تاریخ: ۲۵ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۷:۳۲
کد خبر: ۲۱۸۴۹۳
‌می‌متالز - قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۶ درصد کاهش به ۱۸۲۲ دلار و ۸۲ سنت رسید.

به گزارش می‌متالز، پس از آنکه فدرال رزرو نگرانی‌های سرمایه گذاران از انقباضی شدن سریع سیاست پولی را کاهش داد، قیمت طلا علیرغم کاهش نسبی در روز جمعه در مسیر ثبت چهارمین هفته افزایشی متوالی قرار گرفت. رشد ارزش دلار عامل افت قیمت امروز طلا عنوان شده است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۶ درصد کاهش به ۱۸۲۲ دلار و ۸۲ سنت رسید. قیمت طلا در روز پنجشنبه به بالاترین رقم از ۱۶ ژوئن یعنی ۱۸۳۳ دلار و ۶۵ سنت رسیده بود. از ابتدای هفته جاری تاکنون قیمت طلا حدود یک درصد رشد داشته است. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه آگوست هم با ۰.۳۵ درصد کاهش به ۱۸۲۲ دلار و ۶۰ سنت رسید.

استفن اینز تحلیلگر بازار طلا در موسسه مدیریت دارایی اس پی آی گفت: «تقویت دلار سبب تضعیف نسبی قیمت طلا شده است.»، اما به گفته اینز پایین بودن نرخ بهره و این واقعیت که برخی در بازار فکر می‌کنند فدرال رزرو به دنبال افزایش نرخ بهره در کوتاه مدت نیست سبب شده تا طلا از یک حمایت فنی برخوردار شود.

کاهش نرخ بهره سبب پایین آمدن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا می‌شود. به علاوه اقدامات محرک اقتصادی و تزریق بیشتر نقدینگی نیز سبب افزایش نرخ تورم می‌شود که به نوبه خود در افزایش سرمایه گذاری در بازار طلا نقش مهمی ایفا می‌کند.

جرومی پاول رئیس فدرال رزرو دیروز در کمیته بانکی سنا با سوالات صریح و گزنده‌ای در مورد تورم و نظارت‌های بانکی مواجه شد و تعهد خود مبنی بر «حمایت قدرتمندانه» از روند ترمیم اقتصادی آمریکا را تکرار کرد. ارزش دلار در مسیر بهترین عملکرد هفتگی طی حدود یک ماه اخیر قرار دارد و همین سبب شده تا طلا برای خریدارانی که از ارز‌های غیردلاری استفاده می‌کنند گرانتر شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده