تاریخ: ۲۶ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۳:۳۷
کد خبر: ۲۱۸۵۷۶
‌می‌متالز - شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۵۷۲۵ واحدی معادل ۰.۴۴ درصد به یک میلیون و ۳۱۱ هزار و ۲۲۱ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۲.۹۲ واحدی به ۱۸ هزار و ۹۸۷ واحد رسید.

به گزارش می‌متالز، امروز تالار شیشه‌ای، در معاملات اولین روز کاری هفته (شنبه بیست و ششم تیرماه ۱۴۰۰)، شاهد روند صعودی اکثر شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۱۴۵۵ واحدی معادل ۰.۴۴ درصد به رقم ۳۳۳ هزار و ۳۹۴ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۹۷۱ واحدی معادل ۰.۲۴ درصد، عدد ۴۰۲ هزار و ۵۸۳ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۶۱۷ واحدی به رقم ۲۵۵ هزار و ۹۶۸ واحد رسید.

همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۴۵۳۷ واحد افزایش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۷۶۵ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۳۳۲۶ واحد افزایش به رقم ۹۸۲ هزار و ۲۳۵ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۱۴۲۶۹ واحد افزایش همراه بود و عدد دو میلیون و ۵۷۳ هزار واحد را به نمایش گذاشت.
تقویت ۵۷۰۰ واحدی شاخص کل بورس
بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نماد‌های معاملاتی میدکو، شپنا، پارسان، شتران، تاپیکو و شبریز با بیشترین افزایش، تاثیر مثبت در برآورد شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نماد‌های معاملاتی کچاد، شپدیس و فخوز، بیشترین تاثیر منفی را در روند نزولی نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در اولین روز هفته، معامله‌گران بورس ۸ میلیارد و ۶۰۸ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۸۷۸ هزار و ۵۹ نوبت معامله و به ارزش ۶۲ هزار و ۱۳۹ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد خاذین (سایپاآذین) ۵ درصد رشد و پس از آن، نماد‌های دپارس، دروز، مداران، خمهر و خوساز بود. همچنین نماد معاملاتی وسگلستا (شرکت س استان گلستان) با ۴.۹۴ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نماد‌های غاذر، کپشیر، نمرینو، سخزر، بسویچ و وسکرشا قرار گرفتند.

تقویت ۵۷۰۰ واحدی شاخص کل بورس

منبع: شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران (ایبنا)

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده