تاریخ: ۲۶ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۵:۵۲
کد خبر: ۲۱۸۶۶۰
‌می‌متالز - بانک مرکزی چین اعلام کرد: هم اکنون مسافران خارجی به چین می‌توانند از یوان دیجیتال استفاده کنند.

به گزارش می‌متالز، بانک مرکزی چین روز جمعه اعلام کرد که مسافران خارجی دیگر نیازی به افتتاح حساب بانکی برای انجام پرداخت‌های الکترونیکی در چین ندارند. این بانک در مورد (e-CNY) ارز دیجیتال دولت چین، گفت: ساکنان خارجی که به طور موقت به چین سفر می‌کنند می‌توانند کیف پول الکترونیکی برای پرداخت‌های مورد نیاز روزانه بدون افتتاح حساب بانکی داخلی باز کنند. علی رغم اینکه پرداخت‌های الکترونیکی شکل عمده‌ای از معاملات در چین به شمار می‌رود، دو اپلیکشن پرداخت تلفن همراه پیشرو در این کشور که تا همین اواخر توسط Tencent و Alibaba اداره می‌شدند، برای پرداخت در داخل کشور به یک حساب بانکی چین احتیاج داشتند که برای خارجی‌ها مشکلاتی ایجاد می‌کرد.

بانک مرکزی اذعان داشت: این اقدام بانک مرکزی چین با هدف حذف این دردسر، فقط یک شماره تلفن همراه برای پرداخت دیجیتال در داخل کشور مورد نیاز قرار داده است. بین المللی شدن این ارز نتیجه انتخاب بازار است. وضعیت بین المللی واحد پول این کشور به اصول اقتصادی، کارایی و بازشدن بازار‌های مالی آن بستگی دارد. چین از سال ۲۰۱۴ در حال توسعه ارز دیجیتال دولتی است. به گفته بانک مرکزی چین، ارز دیجیتال دولتی اطلاعات معاملات کمتری را نسبت به پرداخت‌های الکترونیکی سنتی جمع آوری می‌کند و اطلاعات را به اشخاص ثالث یا سایر سازمان‌های دولتی ارائه نمی‌دهد مگر اینکه خلاف قوانین و مقررات مقرر شده باشد.

بانک مرکزی چین با افتتاح بیش از ۲۰.۸۷ میلیون کیف پول شخصی و ۳.۵۱ میلیون کیف پول مشارکتی، بیش از یک سال است که یوان دیجیتال خود را در چین آزمایش می‌کند. ارزش این معاملات ترکیبی معادل ۳۴.۵ میلیارد یوان (۵.۳۹ میلیارد دلار) است. این بانک اطلاعاتی در مورد زمان ارائه یوان دیجیتال ارائه نداد. CNBC گزارش داده است که کارمندش در چین قبلاً از طریق حساب بانکی داخلی خود قادر به دسترسی به ارز دیجیتال دولتی بوده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده