تاریخ: ۲۶ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۶:۰۷
کد خبر: ۲۱۸۶۸۵
‌می‌متالز - در جریان معاملات امروز، (شنبه، ۲۶ تیر ماه) شاخص کل فرابورس با کاهش ۳ واحد به رقم ۱۸ هزار و ۹۸۷ واحد رسید.

به گزارش می‌متالز، برپایه معاملات نخستین روز هفته فرابورس ایران، بیش از ۲ میلیارد و ۶۵۳ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۲۰۰ هزار و ۱۸۱ میلیارد ریال دادوستد شد.

در جریان معاملات امروز فرابورس ایران، شرکت سرمایه گذاری صبا تامین با ۲۸ واحد، بیمه دی با ۱۴ واحد، شرکت پالایش نفت شیراز با ۱۰ واحد، شرکت پالایش نفت لاوان با ۹ واحد و بیمه سامان با ۵ واحد بیشترین تاثیر مثبت بر رشد شاخص را داشته اند.

در مقابل شرکت صنعتی مینو با ۱۳ واحد، شرکت پلیمر آریا ساسول و شرکت پتروشیمی زاگرس با ۱۲ واحد شرکت شرکت اعتباری ملل با ۶ واحد، بیمه تجارت نو با ۵ واحد و شرکت آسیا سیر ارس با ۴ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند.

همچنین، شرکت‌های صنعتی دوده فام، پالایش نفت لاوان، پالایش نفت شیراز و مهندسی ساختمان تاسیسات راه آهن با ۵ درصد، بیمه سامان و بانک دی با ۴.۹۵ درصد و شرکت داروسازی کاسپین تامین با ۴.۸۶ درصد بیشترین افزایش قیمت را داشته اند.

از سوی دیگر، شرکت آسیا سیر ارس با ۹.۳۲ درصد، شرکت پخش البرز با ۴.۷۳ درصد، شرکت سرمایه گذاری مسکن زاینده رود با ۴.۵۸ درصد، شرکت‌های افرانت و تهیه توزیع غذای دنا آفرین فدک با ۴.۲۸ درصد و شرکت مواد اولیه دارویی البرز بالک با ۴.۱۷ درصد بیشترین کاهش قیمت را داشته اند.

منبع: پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده