تاریخ: ۲۶ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۲:۵۴
کد خبر: ۲۱۸۷۱۴
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان اعلام کرد:
‌می‌متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان در نشست پایش و رصد طرح‌های نیمه تمام صنعتی در گیلان اظهار داشت: در سه ماهه نخست سال جاری برای بیش از ۵۴ واحد صنعتی پروانه بهره‌برداری صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۳۳ واحد به بهره برداری رسیده بود، شاهد رشد ۶۳ درصدی بوده ایم.

به گزارش می‌متالز، فرهاد دلق پوش سرمایه گذاری صنعتی صورت گرفته را بیش از ۵۷۰ میلیارد تومان در سه ماهه نخست سال جاری عنوان کرد و افزود: علیرغم فشار‌های اقتصادی و بحران کرونا، استقبال مناسبی برای سرمایه‌گذاری صنعتی و ایجاد واحد‌های صنعتی جدید در گیلان انجام شده است.
وی رابطه رشد سرمایه گذاری صنعتی با ایجاد فرصت‌های شغلی جدید را بسیار تنگاتنگ دانست و گفت: با راه اندازی و شروع بکار بیش از ۵۴ واحد صنعتی جدید برای یک هزار و ۲۰۰ نفر از جوانان و متخصصین گیلان فرصت اشتغال فراهم شده است.
دلق پوش، تامین نقدینگی مواد اولیه، رفع چالش‌های زیرساختی از جمله قطعی برق به عنوان مهمترین مشکلات صنعتگران استان برشمرد و تاکید کرد همواره در کارگروه‌های مختلف پیگیر رفع مشکلات بخش صنعت گیلان هستیم چنانچه مسیر صنعتی هموارتر گردد شاهد رشد صنعتی بیشتری در آینده خواهیم بود.

منبع: شاتانیوز

عناوین برگزیده