تاریخ: ۲۶ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۳:۰۸
کد خبر: ۲۱۸۷۲۵
‌می‌متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان گفت: مسائل و مشکلات ۱۲۴ واحد تولیدی استان در مرکز رسیدگی به مشکلات صنایع بررسی و از آن‌ها گره‌گشایی شد.

به گزارش می‌متالز، «حمیدرضا متین» اظهار داشت: ۸۴ مورد از این واحد‌ها در زمینه مسائل بانکی، ۱۲ مورد در بخش تامین اجتماعی، چهار واحد در زمینه مالیات و سه واحد نیز با صنعت و معدن دچار مشکل بودند.

به گفته وی، ۱۵ واحد نیز در عرصه مسائل زیرساختی و امور زیربنایی با موانعی مواجه بودند، که مشکلات تمامی این واحد‌ها بررسی و رفع شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان خاطرنشان کرد: ۷۹ مورد از واحد‌های تولیدی در بخش صنعت و معدن، ۴۲ واحد در حوزه جهادکشاورزی و سه واحد نیز در بخش میراث فرهنگی و گردشگری مشغول فعالیت هستند.

متین افزود: مرکز شبانه روزی رسیدگی و رفع مشکلات تولید و سرمایه گذاری برای کاهش التهاب در حوزه‌های صنعتی و سرمایه گذاری ایجاد شده است.

وی با اشاره به توصیه رهبر معظم انقلاب برای پشتیبانی و رفع موانع بخش تولید، گفت: براساس مصوبه ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید، در مرکز رسیدگی به مشکلات صنایع کارشناسانی از بانک‌ها و دستگاه اجرایی استان حضور دارند و در هر زمان که نیاز باشد برای رسیدگی به مشکلات واحد‌های تولیدی جلسه تشکیل می‌دهند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان تصریح کرد: کارآفرینان و سرمایه گذاران استان همدان می‌توانند به طور شبانه روزی مشکلات پیش روی واحد‌های تولیدی و صنعتی خود را به این مرکز اعلام کنند و دستگاه‌های مرتبط نیز موظف هستند تا در کمترین زمان ممکن مشکلات را بررسی و نسبت به رفع آن‌ها اقدام کنند.

متین با تاکید بر ارزیابی و رصد عملکرد این مرکز، یادآوری کرد: کارشناسان حاضر نهایت تلاش و دقت را برای جلب رضایتمندی متقاضیان به کار می‌گیرند تا آسیبی به تولید و اشتغال استان وارد نشود.

به گفته رئیس سامان صنعت، معدن و تجارت استان همدان، متقاضیان می‌توانند درخواست خود را برای بررسی در خصوص مسایل و مشکلات واحد‌های تولیدی و صنعتی در سامانه http://tashil.stsm.ir ثبت کرده و منتظر پاسخگویی کارشناسان باشند.

استان همدان دارای یک هزار و ۶۶ واحد صنعتی فعال است.

منبع: شاتانیوز

عناوین برگزیده