تاریخ: ۲۸ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۰:۳۳
کد خبر: ۲۱۸۹۹۲
‌می‌متالز - مدیرعامل بورس کالا با اعلام دلیل اصلی توقف عرضه شمش در هفته جاری، دو پیشنهاد دیگر برای بهبود اوضاع بازار فولاد به وزات صنعت ارایه کرد.

به گزارش می‌متالز، حامد سلطانی نژاد بعد از اعلام دیروز چهار راهکار برای مدیریت بازار محصول سیمان به معاون وزیر صنعت در دومین نامه به اسداله کشاورز معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت با اشاره به شرایط بازار فولاد و کاهش عرضه شمش فولاد و قطع برق، پیشنهاداتی ارایه کرد.

در این نامه با قید فوریت بررسی و اعلام نتیجه به بورس کالا آمده است: پیرو نامه ۲۱ تیر بورس کالا و مشکلات موجود و قطع برق واحد‌های تولیدی محصولات فولادی، عرضه شمش در بورس کالا به شدت کاهش یافته به طوریکه تناژ ارایه شده برای ۲۸ تیر حدود ۱۱ هزار تن اعلام شده که قطعا نمی‌توان با این تناژ کشف نرخ مناسبی ارایه کرد؛ لذا عرضه شمش در هفته جاری نیز متوقف شد.

همانطور که قبلا نیز بیان شد به منظور برطرف شدن مشکل، ضروری است ابتدا تعهدات سررسید شده و تعهدات آتی شرکت‌ها اعم از داخلی و صادراتی محاسبه شده و سپس با توجه به وضعیت تولید و موجودی انبار شرکت‌ها نسبت به عرضه داخلی در قالب فروش سلف برنامه ریزی کرد. تا زمان پایداری تولید نیز امکان تجمیع عرضه‌ها وجود داشته و می‌توان به جای عرضه هفتگی تناژ مناسب به صورت دو هفته یکبار عرضه کرد.

منبع: بورس امروز

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده