تاریخ: ۲۸ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۳:۰۷
کد خبر: ۲۱۹۰۲۰
‌می‌متالز - با کاهش سود اوراق قرضه ایالات متحده و نگرانی‌ها از گونه جدید ویروس، قیمت طلا افزایش یافت.

به گزارش می‌متالز، روز دوشنبه قیمت طلا به دلیل کاهش سود خزانه داری آمریکا و نگرانی‌ها از کاهش بهبود اقتصاد جهانی به دلیل شیوع نوع دلتای ویروس کرونا باعث افزایش تقاضای طلا شد. طلای اسپات با افزایش ۰.۲ درصدی به ۱۸۱۴.۳۸ دلار در هر اونس افزایش یافت. معاملات آتی طلای ایالات متحده با ۰.۱ درصد افزایش به ۱۸۱۶.۴۰ دلار رسید. سود اوراق ۱۰ ساله خزانه داری به پایین‌ترین سطح طی دو هفته وبه میزان ۱.۲۶۴۰ درصد کاهش یافت و هزینه نگهداری طلا را کاهش داد. سهام‌های آسیا با ترس از افزایش تورم و افزایش بی امان موارد ابتلای ویروس کرونا، مجدداً سقوط کرد.

طلا به عنوان سرمایه ایمن در عدم اطمینان سیاسی و مالی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین به عنوان حفاظی در برابر تورم تلقی می‌شود. بسیاری از کشورها، به ویژه در آسیا، در تلاش هستند که نوع دلتای ویروس کرونا را که بسیار مسری است مهار کنند و مجبور به اعمال محدویت شده اند.

رویترز گزارش کرده که بیش از ۱۹۰.۴۵ میلیون نفر توسط ویروس کرونا در جهان آلوده شده و ۴۲۵۴۲۸۵ نفر درگذشته اند. هفته گذشته طلا در هند برای اولین بار، با تخفیف فروخته شد. سایر مراکز مهم آسیایی نیز با وجود قیمت‌های بالاتر خرید را متوقف کردند.

SPDR Gold Trust، بزرگ‌ترین صندوق قابل معامله در بورس و پشتیبانی طلا در جهان در روز جمعه گفت که سهام آن ۰.۶ درصد کاهش یافت و به ۱۰۲۸.۵۵ تن رسید که کمترین میزان از ۱۴ ماه می‌است. نقره با ۰.۲ درصد افزایش به ۲۵.۷۲ دلار در هر اونس رسید، پالادیوم با ۰.۶ درصد صعود به ۲۶۴۵.۹۸ دلار رسید و پلاتین با قیمت ۱۱۰۳.۱۵ دلار ثابت بود.

منبع: شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران (ایبنا)

عناوین برگزیده