تاریخ: ۲۸ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۱:۴۹
کد خبر: ۲۱۹۰۳۳
‌می‌متالز - رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران گفت: شرکت فولاد مبارکه برای تداوم در تولید نیازمند برقی پایدار و مطمئن است نه برقی ارزان!

به گزارش می‌متالز، حمیدرضا صالحی محدودیت‌های اعمال شده برق درصنایع را اینگونه توضیح داد: جیره بندی برق صنایع به ویژه صنایع سیمانی و فولادی و محدودیت تامین انرژی برق در ساعات خارج از پیک مصرف، موقتی است و با عبور از فصل گرما این محدودیت‌ها برداشته می‌شود.

وی افزود: یکی از علل مهم کمبود تولید برق در کشور عدم سرمایه گذاری بخش خصوصی و رویکرد انحصاری دولت با قیمت گذاری دستوری در این بخش است. این درحالی است که اگر طبق برنامه ششم توسعه از سرمایه گذاری بخش خصوصی در تولید برق حمایت می‌شد شاهد این وضعیت نبودیم.

رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران تصریح کرد:دولت در این سال‌ها نه تنها در تولید برق اقدامی نکرده است بلکه در راستای رفع موانع بخش خصوصی فعال در حوزه تولید انرژی هم اقدامی نکرده و مشکلات برای آن‌ها کم نبوده است. حتی بازگشت سرمایه‌ای برای بخش خصوصی فعال رخ نداده است.

وی اضافه کرد: صنایعی نظیر شرکت فولاد مبارکه به برقی پایدار و مطمئن نیازمند است تا بتواند به دستاورد‌های تولیدی خود ادامه دهد و برق ارزان کفاف نیاز‌های بزرگترین واحد صنعتی کشور را نمی‌دهد؛ بنابراین وزارت نیرو بایستی در تامین برق پایدار و مطمئن این شرکت بکوشد تا تولید مطمئنی از این شرکت به دست بیاید.

منبع: پایگاه خبری - تحلیلی ایراسین

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده