تاریخ: ۲۸ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۱:۳۹
کد خبر: ۲۱۹۰۵۹
‌می‌متالز - قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۳ درصد افزایش به ۱۸۱۲ دلار و ۵۴ سنت رسید.

به گزارش می‌متالز، به دنبال افت سوددهی اوراق قرضه دولت آمریکا و افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در کشور‌های مختلف جهان و در حالی که ارزش دلار شاهد افزایش بوده است، قیمت طلا امروز شاهد نوسان محدود بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۳ درصد افزایش به ۱۸۱۲ دلار و ۵۴ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه اوت هم با ۰.۱۲ درصد کاهش به ۱۸۱۲ دلار و ۹۰ سنت رسید.

جفری هالی تحلیلگر بازار طلا در موسسه اوآندا گفت: «ریسک‌های ناشی از افزایش موارد ابتلا به کرونا موجب شده تا بازار‌های آسیایی مجدد تحت تاثیر قرار بگیرند.»

در حالی که اشتها برای ریسک پذیری به دلیل نگرانی‌ها از فشار‌های تورمی و افزایش موارد ابتلا به کرونا کاهش یافته است، شاخص‌ها در بازار‌های مالی وضعیت کاهشی به خود گرفته اند.

بسیاری از کشور‌ها به ویژه در قاره آسیا تلاش دارند تا جلوی گسترش سویه جدید ویروس کرونا موسوم به دلتا را بگیرند و ناگزیر از اتخاذ تدابیر احتیاطی جدیدی شده اند.

سوددهی اوراق قرضه ده ساله دولت آمریکا به نزدیکی پایین‌ترین رقم بیش از یک هفته اخیر رسیده و هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا کاهش یافته است.

اما در عین حال رشد ارزش دلار سبب شده تا جایگاه بازار طلا به عنوان تنها محل امن جهت سرمایه گذاری به چالش کشیده شود. ارزش دلار در برابر سبد ارز‌های معتبر جهانی امروز شاهد افزایش ۰.۱ درصدی بود.

تحلیلگران موسسه‌ای ان زد در یادداشتی نوشتند: «به نظر می‌رسد که کاهش سوددهی اوراق قرضه در مواجهه با تقویت ارزش دلار، سبب بالا رفتن نسبی قیمت طلا شده است. ما انتظار داریم ارزش دلار کاهش یابد.»

منبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده
پرطرفدارترین عناوین