تاریخ: ۲۸ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۳:۳۹
کد خبر: ۲۱۹۰۸۱
‌می‌متالز - امروز سهامداران شرکت‌های سرمایه‌گذاری توسعه آذربایجان، سرمایه‌گذاری دارویی تامین و داده پردازی ایران در بورس و معامله‌گران شرکت‌های نفت پاسارگاد، صنعتی دوده فام و بیمه پاسارگاد در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

به گزارش می‌متالز، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بورس با رشد ۸ هزار و ۴۲۰ واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۳۱۱ هزار و ۲۷۷ واحد به کار خود پایان داد و بیش از ۵ میلیارد و ۷۸۵ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۴ هزار و ۷۲۱ میلیارد تومان در بیش از ۶۵۱ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های سرمایه‌گذاری توسعه آذربایجان، سرمایه‌گذاری دارویی تامین و داده پردازی ایران بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری استان گلستان، سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی و کارگزاری بورس اوراق بهادار بیشترین افت را تجربه کردند.

این گزارش می‌افزاید: در بازار‌های فرابورس ایران هم با معامله ۳ میلیارد و ۶۹۴ میلیون ورقه به‌ارزش ۲۵ هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان در ۵۵۲ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۲۰۳ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۹ هزار و ۴۹ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های نفت پاسارگاد، صنعتی دوده فام و بیمه پاسارگاد بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های سرمایه‌گذاری مسکن زاینده‌رود، بیمه تجارت نو و سرمایه‌گذاری مسکن شمالغرب بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده
پرطرفدارترین عناوین