تاریخ: ۲۹ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۰۵:۰۷
بازدید:۲۱۲
کد خبر: ۲۱۹۱۱۴

فرآورش۱۸۳ میلیارد متر مکعب گاز پارس جنوبی در سال گذشته

‌می‌متالز - در سال ۹۹ مجتمع گاز پارس جنوبی با تلاش متخصصان و کارکنان پرتلاش و اقدامات نوآورانه، ۱۸۳ میلیارد متر مکعب گاز فرآورش کرده است.

به گزارش می‌متالز، هادی هاشم زاده فرهنگ مدیر عامل شرکت مجتمع پالایش گاز پارس جنوبی در حاشیه نشست مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت که در سالن کنفرانس شهید باهنر ساختمان ستاد برگزار شد، با بیان این مطلب، اظهار داشت: در سال گذشته به میزان ۲۵۱ میلیون بشکه میعانات گازی در تمامی پالایشگاه‌های مجتمع به تولید رسیده است.

وی گفت: در همین بازه زمانی با تلاش شبانه روزی متخصصان جوان در بزرگترین مجتمع گازی کشور نیز ۴.۵ میلیون تن محصول اتان (از ابتدای سال ۹۹ تا پایان) نیز تولید شده است.

به گفته فرهنگ، محصول بوتان به میزان ۱.۷ میلیون تن، پروپان نیز به میزان ۲.۷ میلیون تن از فروردین سال ۹۹ تا پایان اسفند ماه تولید شده است.

وی در ادامه سخنان خود به تولید گاز در مجتمع گاز پارس جنوبی اشاره کرد و افزود: سهم تولید گاز مجتمع در مقیاس با کل کشور در سال ۹۹، بیش از ۷۳.۴ درصد است که این رقم نشان از عزم راسخ و توان بالای متخصصان و کارکنان جوان در این مجتمع عظیم کشور دارد.

مدیر عامل شرکت مجتمع پالایش گاز پارس جنوبی در پایان سخنان خود با بیان اینکه تولید محصول گوگرد دانه بندی شده مرغوب در تمامی پالایشگاه‌های مجتمع در سال ۹۹ به میزان ۷۰۰ هزار تن به ثبت رسیده است، اظهار کرد: همچنین در همین بازه زمانی محصول و ماده بودار کننده گاز به میزان ۵۵۵ هزار لیتر در پالایشگاه اول مجتمع گاز پارس جنوبی تولید شده است.

 

منبع: ایران پترونت

عناوین برگزیده